w

Niecodzienna sytuacja na Giewoncie. Jeden z turystów użył gazu pieprzowego na innym turyście (zakopane.naszemiasto.pl)

W zeszłą niedzielę na Giewoncie miała miejsce nietypowa sytuacja. Do ratowników z TOPR-u dotarło zgłoszenie, że turysta został zaatakowany gazem pieprzowym. Poszkodowany został ewakuowany ze szlaku za pomocą śmigłowca.

Do zdarzenia doszło 16 lipca na odcinku szlaku prowadzącego na Giewont – między kopułą szczytową Giewontu a Wyżnią Kondracką Przełęczą. Ratownicy z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego otrzymali zgłoszenie, które wpłynęło do nich przez numer alarmowy 112. Osoba zgłaszająca poinformowała, że jeden z turystów użył gazu pieprzowego na drugim turyście.

Poszkodowanego turystę ewakuował śmigłowiec TOPR

Na miejsce zdarzenia został wysłany śmigłowiec ratunkowy, aby udzielić niezwłocznej pomocy osobie poszkodowanej i przetransportować turystę do Zakopanego – wyjaśnił ratownik dyżurny TOPR, Tomasz Wojciechowski. Dodał również, że była to pierwsza tego typu sytuacja, z jaką musieli zmierzyć się ratownicy TOPR-u.

O zajściu została powiadomiona straż Tatrzańskiego Parku Narodowego i funkcjonariusze policji, którzy już rozpoczęli dochodzenie w tej sprawie. Jak na tę chwilę nie wiadomo, co skłoniło turystę do użycia gazu pieprzowego.

Należy jednak zaznaczyć, że na tatrzańskich szlakach panuje dzisiaj bardzo duży ruch turystyczny, szczególnie na tych, które prowadzą na najczęściej odwiedzane obszary. W wielu miejscach tworzą się zatory, a słoneczna pogoda sprawia, że amatorów wędrówek jest coraz więcej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Sanepid zezwolił na kąpiele nad morzem i w jeziorach. Trójmiasto wolne od sinic! (dziennikbaltycki.pl)

Już dzisiaj ruszają prace nad nową drogą rowerową w Katowicach. Mieszkańcy miasta są bardzo podekscytowani tym pomysłem (dziennikzachodni.pl)