w

Już dzisiaj ruszają prace nad nową drogą rowerową w Katowicach. Mieszkańcy miasta są bardzo podekscytowani tym pomysłem (dziennikzachodni.pl)

W Katowicach rozpoczynają się roboty budowlane związane z nową trasą rowerową. Projekt ten został zgłoszony w ramach Budżetu Obywatelskiego i otrzymał duże wsparcie mieszkańców. Trasa będzie biegła wzdłuż ul. Meteorologów na odcinku do ul. Porfirowej.

Zadanie zdobyło 934 głosy i podpisano umowę z firmą ZRDiTZ Romus z Katowic, która wyceniła prace na ponad 1 mln zł. Spośród trzech ofert w przetargu ogłoszonym przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów, to właśnie ten projekt został wybrany. W związku z tym szybko rozpoczęto prace nad jego realizacją.

Jak będą przebiegać prace

Prace mają trwać 45 dni, a droga pieszo-rowerowa po stronie ogródków działkowych, łącząca ul. Zgrzebnioka z ul. Porfirową, będzie wykonana z masy mineralno-bitumicznej o naturalnym kolorze. Długość planowanego połączenia wyniesie blisko 500 metrów.

Inwestycja związana z budową ronda na ul. Meteorologów została niedawno zakończona, uwzględniając przejazdy rowerowe w kierunku osiedla. Poprawi to komfort, bezpieczeństwo i płynność ruchu drogowego na odcinku od ul. Zgrzebnioka do ul. Porfirowej.

Inne etapy projektu obejmują też dalsze odcinki połączenia rowerowego od osiedla Zgrzebnioka do ul. Francuskiej. Odcinki te także wybrano w ramach katowickiego Budżetu Obywatelskiego. Wraz z nową infrastrukturą na ul. Meteorologów modernizowane są nawierzchnie chodników wzdłuż al. Korfantego.

Z kolei na al. Korfantego, na odcinku od ul. Cisowej do ul. Jesionowej, zostanie wymieniona stara nawierzchnia chodnikowa. Plan zakłada, że prace zostaną zakończone do końca lipca, co pozwoli pieszym na korzystanie z odnowionych i bezpiecznych chodników od początku sierpnia. Prace obejmują rozbiórkę zniszczonych nawierzchni z płytek betonowych i zastosowanie nowej nawierzchni z kostki betonowej na podbudowie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Niecodzienna sytuacja na Giewoncie. Jeden z turystów użył gazu pieprzowego na innym turyście (zakopane.naszemiasto.pl)

To syn Sylwii Peretti zginął w wypadku przy moście Dębnickim. Patryk nagrywał film z fatalnego rajdu ulicami Krakowa (AKTUALIZACJA) (gazetakrakowska.pl)