w

Kraków pierwszym miastem polskim na Google Arts & Culture (gazetakrakowska.pl)

Nowy projekt Google zbiera najróżniejsze zakątki na mapie świata. Kolejne miasto po mieście tworzy swoje wizytówki wizualne i dźwiękowe w formie multimedialnej, by przybliżyć swój kawałek świata innym ludziom. W Polsce pierwszym miastem, które wzięło udział w tym przedsięwzięciu, jest Kraków. Piękna wizualna wizytówka miasta może sprowadzić wiele turystów do dawnej stolicy państwa. 

Projekt Google Arts & Culture, to wyjątkowo innowacyjny pomysł pozwalający ludziom na zapoznanie się z kulturą i pięknem innym państw online, całkowicie za darmo. Można bowiem obejrzeć taką wizytówkę danego miejsca, które składać się będzie z najróżniejszych wirtualnych obrazów wraz z opisem, dzięki czemu będzie można poznawać świat, wciąż nie wychodząc nawet z domu. Jest to również świetne rozwiązanie dla turystów, którzy lubią dobrze zaplanować swój urlop. Dzięki takiej wizytówce, jeszcze będąc w domu mogą przekonać się co oferuje dane miasto, oraz jakie lokalizacje w nim umieszczone warto odwiedzić.

Jak prezentuje się Kraków?

Jak każdy Polak wie, Kraków jest miastem pełnym tradycji, historii i kulturowego piękna. Przepełnione wspomnieniami muru Wawelu, czy eksponaty muzeum zostały dokładnie opisane, sfotografowane, oraz przekazane w przyjaznej formie wszystkim zainteresowanym wirtualnym zwiedzaniem. Do projektu wykorzystano wspaniałą architekturę Wawelu, tradycyjne stroje ludowe, zbroję, czy dzieła Wyspiańskiego. Wirtualna wizyta po Krakowie pozwoli zwiedzający wczuć się w atmosferę miasta i poznać jego kulturę i historię w sposób niedostępny wcześniej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

„Nie pozwolimy obrażać Polaków!” (katowice.naszemiasto.pl)

Mieszkańcy mają dość – zabierzcie tiry z naszych dróg (gazetawroclawska.pl)