w

Zielonogórska Lokomotywa obchodzi 55. urodziny. Z tej okazji przedszkole przejdzie termomodernizację za 2 mln zł (gazetalubuska.pl)

Przedszkole nr 30 w Zielonej Górze, znane jako Lokomotywa, obchodzi swoje 55. urodziny. Z tej uroczystej okazji placówka otrzymała od miasta atrakcyjny podarek, jakim jest termomodernizacja o wartości 2 mln zł.

Lokomotywa jest częścią Zespołu Edukacyjnego nr 2 w Zielonej Górze, który obejmuje przedszkola nr 9 i 30 oraz Szkołę Podstawową nr 17. Placówka ta została wybudowana w 1968 roku. Początkowo sprawowała funkcję Przedszkola nr 2 pod opieką Zielonogórskich Zakładów Włókienniczych „Polska Wełna”. Natomiast w latach 80. została przemianowana na Państwowe Przedszkole nr 30.

Budynek przedszkola już od jakiegoś czasu wymagał remontu, a teraz zostanie poddany termomodernizacji za 2 mln zł. Planowane prace obejmują docieplenie budynku, remont dachu, instalację fotowoltaiczną, a także wymianę instalacji elektrycznej na miedzianą i energooszczędnych opraw oświetleniowych LED.

Warto również wspomnieć o termomodernizacji, jaką otrzyma Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 „Budowlanka” w Zielonej Górze. Koszty realizacji tego projektu wynoszą 8 mln zł. Dodatkowo w Budowlance powstanie Branżowe Centrum Umiejętności, którego zadaniem jest integrowanie różnych branż, pracodawców, szkół i uczelni.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Policjanci ze szczecińskiej drogówki zatrzymali kierowcę wiozącego trójkę dzieci w bagażniku (gs24.pl)

Nauczyciel z powiatu radomskiego usłyszał wyrok za uprawę ponad 190 krzaków konopi indyjskich (www.lublin112.pl)