w

TragediaTragedia

Nauczyciel matematyki daje darmowe lekcje na YT. Skarbówka domaga się miliona złotych (next.gazeta.pl)

Łukasz Jarosiński dorabia sobie jako korepetytor matematyki, prowadząc kanał na YouTube z lekcjami z tego przedmiotu. I pomimo że jego nagrania są udostępniane bezpłatnie, podlegają opodatkowaniu, zgodnie z przepisami. W związku z tym teraz fiskus domaga się od niego około miliona złotych.

Jarosiński rozpoczął swoją działalność jako korepetytor matematyki w 2015 roku, korzystając z karty podatkowej na zalecenie prawnika. Jednak zmiany w przepisach doprowadziły do sporu z fiskusem, który domaga się teraz dużych należności.

Jarosiński regularnie sprawdzał, czy w przepisach pojawiały się jakieś zmiany, ale nic na to nie wskazywało, więc nadal rozliczał się na karcie podatkowej. Co więcej, nawet pracownicy skarbówki korzystali z jego usług, co jeszcze bardziej utwierdzało w przekonaniu, że Jarosiński działał poprawnie.

Problemy rozpoczęły się, gdy Jarosiński zapytał o interpretację podatkową VAT, bo zastanawiał się, czy jako nauczyciel może zrezygnować z tej daniny. Od tej chwili skarbówka dokładnie „prześwietlała” jego działalność. Rok później otrzymał zawiadomienie od fiskusa o podjęciu śledztwa. W efekcie Jarosiński otrzymał wezwanie do urzędu.

Według urzędu skarbowego interpretacja przepisów przez Jarosińskiego była błędna.

Jarosiński spłacił już około 500 tys. zł z kwoty, jakiej domaga się od niego skarbówka.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

39 komentarzy

    • Karolina Ł. Animek ta akurat wydaje się w porządku, bo nie wymaga zalogowania. Natomiast jest ostatnio wysyp scamerek na tej grupie o dziewczynkach wypadających z okna (i te cudowne zdjęcia portretowe z ej aj xD), które mają bardziej kolorowe życia niż my wszyscy razem wzięci (ta sama dziewczynka wypadająca z okna, wpadająca pod pociąg, popełniająca samobójstwo, zostawiona w oknie życia itp.) gdzie trzeba się zalogować, a komentarze są poblokowane. Krótko mówiąc, moderacja wszystko ma w dupie i akceptuje wszystko jak leci albo sama jest nieświadoma takiego procederu

  1. Ale jak można domagać się podatku, jak nie było zarobku? Czy w końcu znajdzie się mądry, który zrewolucjonizuje system podatkowy w Polsce? Tak idiotycznych przepisów nie ma nigdzie. Zamiast pierd**** kocopoly w sejmie lepiej wziąść się do pracy.

W Krakowie ruszył program „Mieszkanie za remont”. Gigantyczna kolejka przed magistratem (www.polsatnews.pl)

Brutalny gwałt w centrum Warszawy. 25-letnia Białorusinka zmarła w szpitalu (wiadomosci.wp.pl)