w

Najnowocześniejszy szpital w Poznaniu (gloswielkopolski.pl)

Właśnie podpisano umowę na rozpoczęcie drugiego etapu trwającej budowy najnowocześniejszego szpitala w Wielkopolsce. Szeroko rozumiana nowoczesność szpitala będzie polegała, chociażby na najnowszym sprzęcie, ergonomii budynku i możliwości kompleksowego leczenia pacjenta w jednym miejscu. To duże przedsięwzięcie jest oczekiwane przez wiele mieszkańców, jak i pacjentów przestarzałego szpitala przy ulicy Długiej. 

Najnowocześniejszy szpital w całej Wielkopolsce, ma stanąć przy ulicy Przybyszewskiego i jest to Centralny Zintegrowany Szpital Kliniczny w Poznaniu. Jego całkowite oddanie do użytku ma mieć miejsce za 2 i pół roku. Obecnie stoją już dwa budynki, które zachwycają swoim wyglądem i praktycznością. Kolejnym etapem do oddania ma być SOR. Przewidywany koniec jego budowy przewiduje się na przyszły rok. Jak wypowiedział się sam rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, jak wszystko dobrze pójdzie, to z SOR’u pacjenci będą mogli korzystać już jesienią przyszłego roku.

Czy budowa może stanąć przez wzrost kosztów?

Jak można było się spodziewać, podniesione koszty związane ze zwyżką cen, dotknęły i tego przedsięwzięcia. Szacuje się, że budowa obecnie przekroczyła już koszty o 200 mln złotych, a rachunek ten wciąż się powiększa. Jak jednak zapewnia rektor Andrzej Tykarski oraz Minister Zdrowia, budowa będzie zakończona mimo wzrastających kosztów. Obaj powołują się na podpisaną umowę, która to ma chronić przed nieoczekiwanym wzrostem wydatków na budowę. Gdy szpital będzie oddany już do użytku w całości, wówczas będzie on otwarty dla nowych pacjentów, z całej Wielkopolski, jak i pacjentów z przestarzałych placówek, takich jak szpital przy ulicy Długiej w Poznaniu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

6 komentarzy

Co wykryją nowoczesne radary na Dolnym Śląsku? (gazetawroclawska.pl)

39- latek usłyszał zarzuty w sprawie gwałtu 86-latki (gs24.pl)