w

Co wykryją nowoczesne radary na Dolnym Śląsku? (gazetawroclawska.pl)

Jedną z nowych inwestycji, jakie pojawią się wokół Wrocławia, są nowoczesne fotoradary. Ich innowacyjna budowa i funkcjonalność, ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie większej kontroli pojazdów drogowych na Dolnym Śląsku. Różnić się będą od starszych modeli, nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim poziomem czułości i wykrywaniem większej ilości wykroczeń drogowych. 

O najnowszych modelach fotoradarów, rozwodzi się zarówno drogówka, jak i władze miasta. Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym wymienia fotoradary w całej Polsce. Podkreślają, jakie znaczenie ma to pod kątem zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. W porównaniu do starych modeli najnowszy fotoradar to rozwiązanie kompleksowe i kompletne, które będzie wyłapywać znacznie więcej wykroczeń drogowych, oraz będzie wykonywało zdjęcia w dużo lepszej jakości.

Co ma wykrywać najnowszy fotoradar?

Przekroczenie prędkości, oraz szereg innych wykroczeń zostają niezmiennie wyłapywane zarówno przez stare, jak i nowe fotoradary. Duża zmiana dotyczy jednak chociażby tego, że obraz będzie rejestrowany na wielu pasach naraz i na kilku pojazdów jednocześnie. Dodatkowo auta przyspieszające zaraz za radarem, również mogą zostać ukarane mandatem. Radar ma jeszcze fotografować takie rzeczy jak jazda po chodniku, pod prąd, za blisko drugiego samochodu, wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu, czy wjeżdżających na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Poszerzony zakres działania ma służyć dobru wszystkim uczestnikom ruchu oraz pieszym.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Lublin pod znakiem fantastyki (kurierlubelski.pl)

Najnowocześniejszy szpital w Poznaniu (gloswielkopolski.pl)