w

Najlepsza stacja ładowania pojazdów elektrycznych na Podhalu powstanie w Nowym Targu (zakopane.naszemiasto.pl)

W Nowym Targu pojawi się najpotężniejsza stacja ładowania pojazdów elektrycznych na Podhalu. Nowa infrastruktura ma obsługiwać szybkie ładowanie nie tylko samochodów osobowych, ale też autobusów i pojazdów ciężarowych.

Inicjatywę budowy stacji popiera Łukasz Worwa, właściciel serwisu samochodowego w stolicy Podhala. Podczas ostatniego Tatrzańskiego Forum Gospodarczego w Zakopanem podpisał w tej kwestii list intencyjny, razem z przedstawicielami firmy Horyzont EV.

Według informacji Radia Alex, nowa stacja ładowania pojazdów elektrycznych ma być najpotężniejszym punktem tego rodzaju na Podhalu. Zaprojektowano aż pięć stanowisk o łącznej mocy około 600 kW. Dzięki temu kierowcy będą mogli ładować zarówno prądem stałym, jak i zmiennym. Zastosowanie prądu stałego gwarantuje ładowanie ekspresowe. Przydaje się w sytuacjach, gdy kierowcy muszą szybko kontynuować podróż.

Łukasz Worwa prowadzi też rozmowy z Miejskim Zakładem Komunikacji w Nowym Targu, który wykorzystuje w swojej flotylli autobusy elektryczne. Szybkie naładowanie baterii autobusu na tej stacji zajmie około 20-30 minut, co pozwoli uniknąć konieczności powrotu do bazy MZK w celu ładowania. Na chwilę obecną nie są jeszcze znane dokładne terminy realizacji nowoczesnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Co więcej, jeszcze nawet nie ustalono jej lokalizacji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

W Miszewku zderzyły się cztery pojazdy – trzy osobówki i ciężarówka. Dwie osoby poszkodowane, w tym dziecko (dziennikbaltycki.pl)

Linie Wizz Air przyjęły na pokład 100-milionowego pasażera na lotnisku w Katowicach (dziennikzachodni.pl)