w

Nadmierna obecność dzików na krakowskich Klinach Borkowskich budzi obawy mieszkańców (gazetakrakowska.pl)

W Krakowie narasta problem z dzikami, zwłaszcza na Klinach Borkowskich, gdzie zwierzęta te pojawiają się nawet w środku dnia. Obecność dzików coraz bardziej niepokoi mieszkańców. Z kolei urzędnicy podkreślają, że całe miasto zmaga się z dokarmianiem dzików i niewłaściwym zabezpieczaniem śmietników.

Mieszkańcy obawiają się wyjścia z domu z powodu obecności dzików, które regularnie wdzierają się na posesje i niszczą mienie, a także stwarzają zagrożenie dla ludzi i zwierząt. Ponadto, dzikie zwierzęta utrudniają ruch na drogach i utrzymanie porządku w parkach.

Miasto wyjaśnia, że sezonowa migracja dzików pomiędzy ludzi jest wynikiem braku pożywienia na terenach otwartych poza Krakowem. Urzędnicy monitorują sytuację i podkreślają problem z dokarmianiem dzikich zwierząt oraz zabezpieczaniem pojemników na odpady.

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania postanowiło zastosować metody zaradcze, jakimi są zwiększona częstotliwość opróżniania koszy i zakup nakładek zabezpieczających. Nakładki mają zapewnić dzikom brak dostępu do śmieci. Powołano również Zespół Zadaniowy ds. rozwiązania problemu nadmiernej ilości dzików, który zajmie się opracowaniem strategii zażegnania tej sytuacji.

Warto zaznaczyć, że drugie posiedzenie tego zespołu zaplanowane jest na wrzesień. Miasto liczy, że podczas spotkania będzie można znaleźć konkretne rozwiązanie dla mieszkańców Krakowa.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Mężczyźni ze srebrnego mercedesa zapraszali do samochodu 9-letniego chłopca. Nie jest to pierwszy taki przypadek (katowice24.info)

Hybrydowa operacja przeciwko Polsce i kontrowersje wokół filmu Agnieszki Holland (tysol.pl)