w

Na ulice Poznania wyjedzie samochód skanujący (gloswielkopolski.pl)

W Poznaniu został wprowadzony specjalny samochód, który przeskanuje reklamy w mieście. Jest to związane z ponownym przegłosowaniem uchwały krajobrazowej, która wymaga przeliczenia i zmierzenia reklam, aby określić, które z nich nie spełniają nowych wymogów. Samochód wyposażony jest w kamery i czujniki, które pomagają w tym procesie.

Ażeby przeliczyć nośniki reklamowe, samochód korzysta z mobilnego systemu mapowania. Specjalne kamery i czujniki precyzyjnie rejestrują ulice i ich otoczenie w trójwymiarze. Z kolei zebrane dane analizowane są przez algorytmy i specjalistów.

Tego typu rozwiązania używane są również do weryfikacji tablic rejestracyjnych samochodów w strefach płatnego parkowania. Jednak z powodów kosztowych, urzędnicy nie planują przeprowadzenia mapowania dla całego miasta. Zamierzają zakupić fotorejestrację sferyczną dla około 330 km dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych.

Wcześniej, w lutym 2022 roku, podobne rozwiązanie było już testowane w Poznaniu. Samochód z urządzeniami przeskanował ulicę Bukowską, skanując reklamy znajdujące się w zasięgu jego urządzeń. Podobne skanowanie reklam miało miejsce również w Kielcach, części Krakowa (Nowa Huta i główne ulice) oraz w Cieszynie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

4 komentarze

ArcelorMittal Poland rozważa budowę małego reaktora jądrowego w celu redukcji emisji CO2 (gazetakrakowska.pl)

Katowice dążą do rozszerzenia płatnego parkowania i likwidacji miejsc parkingowych (dziennikzachodni.pl)