w

Na ul. Podgórnej w Poznaniu znaleziono martwego szczeniaka. Policja sprawdza, czy został wyrzucony przez okno (gloswielkopolski.pl)

Na chodniku przy ulicy Podgórnej w Poznaniu odkryto martwego szczeniaka, prawdopodobnie spadł z czwartego piętra budynku. Zatrzymano też lokatorkę mieszkania, która była pod wpływem alkoholu. Ochrona zwierząt jest oburzona, ale apeluje o to, aby jeszcze powstrzymać się z wyrokami.

W niedzielę, 6 sierpnia, doszło do dramatycznego wydarzenia z udziałem szczeniaka z ulicy Podgórnej w Poznaniu. Z doniesień zgłaszającej osoby wynika, że pies został wyrzucony z okna.

Sierż. sztab. Łukasz Paterski z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu ujawnił, że zwierzę wcześniej przebywało na czwartym piętrze jednego z budynków przy ul. Podgórnej. Badane jest, czy doszło do wyrzucenia psa, czy był to tragiczny wypadek. Z kolei kobieta, która mieszka w tym lokalu, została zatrzymana w stanie nietrzeźwości i przewieziona na izbę zatrzymań.

Sierż. sztab. Łukasz Paterski podkreśla, że zarzuty wobec zatrzymanej osoby zostaną sformułowane dopiero po zebraniu dowodów zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt. Tadeusz Perz z poznańskiej Straży Ochrony Zwierząt wyraża zdumienie nad sytuacją, która jest rażąca. Dodaje, że dzisiaj duża część społeczeństwa jest zaangażowana w działalność wolontaryjną. Niestety, takie sytuacje też czasem się zdarzają.

Przedstawiciel Straży Ochrony Zwierząt w Poznaniu prosi o wstrzymanie się z osądzaniem, aż policja zakończy śledztwo. Wypadki losowe również nie mogą zostać wykluczone.

Na temat sytuacji wypowiedziała się również Katarzyna Frąckowiak z poznańskiego schroniska dla zwierząt. Na co dzień poznańskie schronisko opiekuje się bezdomnymi zwierzętami i wspiera właścicieli, którzy mają ze swoimi czworonogami jakieś trudności. Frąckowiak także jest zdania, aby zaczekać na wyniki śledztwa. Informacje o takiej tragedii wywołują intensywne emocje, ale trzeba poczekać na wyjaśnienie sytuacji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

4 komentarze

Zginęły dwie osoby w wypadku na DK8 pod Bardem. Na miejscu lądowały śmigłowce LPR (gazetawroclawska.pl)

Drugi nabór na szczecińskich uczelniach! Wolne miejsca na studia (gs24.pl)