w

Na strażaków runęła ściana z cegieł podczas gaszenia budynku w gm. Lubawka (gazetawroclawska.pl)

W dniu 5 grudnia doszło do pożaru budynku gospodarczego we wsi Błażkowa w gminie Lubawka. Do akcji gaśniczej wkroczyli funkcjonariusze straży pożarnej. Niestety w trakcie działań zawaliła się ściana domu, powodując poważne obrażenia u trzech strażaków i mniejsze rany u czwartego z nich.

Ogień pojawił się w stodole przekształconej w warsztat, a służby ratownicze zostały wezwane do akcji po godzinie 6:00. W interwencji uczestniczyło 12 zastępów PSP z Kamiennej Góry i pobliskich OSP. Pożar został opanowany przed godziną 8:00. Jednak w trakcie dogaszania na strażaków runęła ceglana ściana budynku, raniąc cztery osoby, w tym trzy bardzo poważnie.

Wśród ciężko rannych strażaków są 27-latek z KP PSP, a także 19-latek i 31-latek z OSP. Aktualnie cała trójka znajduje się pod opieką lekarzy. Komenda Wojewódzka we Wrocławiu nie udziela szczegółowych informacji na temat ich stanu zdrowia. Na czwartego strażaka (45 lat), który pomagał poszkodowanym kolegom, również spadło kilka cegieł. W rezultacie doświadczył kontuzji barku i też został przewieziony do szpitala.

Życie 45-latka nie jest zagrożone, ale pozostali ranni strażacy przechodzą dalsze badania. Na miejscu zdarzenia udzielano wsparcia psychologicznego, a do działań zaangażowano też specjalistyczną grupę ratowniczą.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Ochroniarz z gotówką napadnięty w centrum Poznania. Oddał strzały w kierunku sprawców, którzy uciekli (www.rmf24.pl)

Zbigniew Hoffmann (PiS): Kandydat na prezydenta Poznania nie musi być członkiem PiS. Liczy się dobro mieszkańców (www.gazetaprawna.pl)