w

Ochroniarz z gotówką napadnięty w centrum Poznania. Oddał strzały w kierunku sprawców, którzy uciekli (www.rmf24.pl)

We wtorek w centrum Poznania doszło do napadu, podczas którego zaatakowano pracownika ochrony. Mężczyzna zmuszony był do oddania strzałów w momencie, gdy przenosił gotówkę. Warto zaznaczyć, że – jak dotąd – nie pojawiły się żadne doniesienia, że ktoś został ranny.

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce 5 grudnia około godziny 11:00 na ul. Grobla w Poznaniu. Jak podaje mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, sprawcy postanowili zaatakować ochroniarza, który niósł ze sobą gotówkę. Mężczyzna został ranny nożem w rękę, ale na szczęście skończyło się tylko na ranie powierzchownej.

Należy jeszcze dodać, że ochroniarz miał przy sobie broń palną, której nie zawahał się użyć. Z powodu incydentu oddał kilka strzałów w kierunku podejrzanych.

Jak dodaje rzecznik wielkopolskiej policji, natychmiast rozpoczęto obławę na sprawców ataku. Do działań zaangażowano zarówno funkcjonariuszy policji, jak i psa tropiącego. Według ustaleń było trzech napastników.

Nieoficjalne źródła donoszą, że podejrzani mieli na sobie kominiarki, a jeden z nich dodatkowo uzbrojony był w nóż. Napadnięty pracownik ochrony wychodził z kantoru z gotówką, którą miał zamiar umieścić w swoim samochodzie. Miał przy sobie 40 tys. zł.

Do napadu prawdopodobnie doszło na tyłach parafii przy ul. Grobla, gdzie funkcjonariusze policji kolekcjonują materiał dowodowy i dokładnie badają miejsce zdarzenia.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

7 komentarzy

Osiedle Wilda przygotowało petycję ws. zatrzymania wycinki 300 drzew przez dewelopera (gloswielkopolski.pl)

Na strażaków runęła ściana z cegieł podczas gaszenia budynku w gm. Lubawka (gazetawroclawska.pl)