w

Na ogrodzeniu posesji w Nowym Targu znaleziono paczkę z ładunkiem wybuchowym. Sprawę bada prokuratura (zakopane.naszemiasto.pl)

Pojawiły się potwierdzenia Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, że podejrzany pakunek, który w ubiegły piątek znaleziono na ogrodzeniu jednej z posesji, w rzeczywistości okazał się ładunkiem wybuchowym. Z racji tego wszczęto już śledztwo w tej sprawie.

Podejrzaną paczkę odnaleziono dnia 14 lipca. Znajdowała się na ogrodzeniu domu przy ul. Mickiewicza w Nowym Targu. W odpowiedzi na potencjalnie niebezpieczną sytuację na miejsce skierowano funkcjonariuszy policji, a także straż pożarną, która ewakuowała mieszkańców i odpowiednio zabezpieczyła zagrożony obszar. Po niedługim czasie na miejsce przybyli też pirotechnicy, aby zabezpieczyć i wywieźć ładunek w miejsce, gdzie można go było zdetonować.

Prokuratura nie ujawnia szczegółów dochodzenia

Krzysztof Bryniarski, prokurator rejonowy z Nowego Targu, potwierdza, że zawartość pakunku skupiała w sobie ładunek wybuchowy. Śledztwo zostało wszczęte, a eksperci będą określać rodzaj materiału i siłę rażenia. Jak na tę chwilę nie namierzono nikogo, kto mógłby być odpowiedzialny za tą sytuację.

Szczegóły sprawy są utajnione i nie zostały podane żadne szczegóły w tej sprawie. Nie wiadomo też, co skłoniło mieszkańców do tego, aby zgłosić podejrzenie, że jest to właśnie ładunek wybuchowy. Według nieoficjalnych informacji osoby związane z posesją, na której znaleziono niebezpieczny pakunek, nie miały zatargów czy konfliktów, które mogłyby prowadzić do takiego działania.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Apel o przyspieszenie prac nad uchwałą krajobrazową w Gdyni. PiS nie ma zamiaru dłużej czekać (dziennikbaltycki.pl)

Katowice: Już niedługo otwarcie parkingu automatycznego na Tylnej Mariackiej (katowice.naszemiasto.pl)