w

Katowice: Już niedługo otwarcie parkingu automatycznego na Tylnej Mariackiej (katowice.naszemiasto.pl)

Automatyczny parking przy ulicy Tylnej Mariackiej jest już ukończony. Odbiory techniczne są na finiszu, a otwarcie parkingu zbliża się wielkimi krokami. Jest to pierwsza publiczna i powszechnie dostępna konstrukcja tego typu w Polsce.

Pierwszy w Polsce publiczny parking automatyczny przy ul. Tylnej Mariackiej w Katowicach jest gotowy. Trwają jeszcze odbiory techniczne oraz szkolenie obsługi. Wkrótce zakończą się prace nad tym innowacyjnym projektem. Dawid Kwiecień z Katowickiej Agencji Wydawniczej wyjaśnia, że większość elementów, w tym maszyny i podnośniki, została już zweryfikowana.

Ostatnie odbiory skupiają się na kwestiach informatycznych i systemie łączności z centrum przesiadkowym na Brynowie. Ekipa techniczna z Brynowa będzie pomagać w rozwiązywaniu ewentualnych problemów. Dawid Kwiecień informuje, że każda maszyna jest wyposażona w intercom umożliwiający kontakt z obsługą techniczną w razie potrzeby.

Centrum przesiadkowe w Brynowie będzie gromadzić dane dotyczące działania maszyn, systemu płatności i monitoringu. Regulamin oraz cennik będą znane po uchwale Rady Miasta. Inwestycja ma być oddana do użytku w trzecim kwartale tego roku.

Katowicki parking pomieści aż 240 pojazdów

Dawid Kwiecień podkreśla, że proces inwestycyjny jest na finiszu, a uruchomienie parkingu wymaga formalizacji regulaminu i cennika. Parking automatyczny przy ul. Tylnej Mariackiej będzie mieścił 240 pojazdów zamiast 40 standardowych miejsc. Jest samoobsługowy, ale ze wsparciem obsługi technicznej. Czujniki i sygnalizacja ostrzegawcza ułatwiają parkowanie na platformie.

Kierowca wjeżdża na platformę, a maszyna automatycznie przenosi samochód na wyższy poziom. Odbiór pojazdu odbywa się w analogiczny sposób.

Bezpieczeństwo użytkowników zapewniają czujniki i systemy zabezpieczeń. Maszyna jest tak zaprojektowana, że podczas pracy na platformie nie może przebywać człowiek. Platformy są szczelne, a ewentualne wycieki płynów eksploatacyjnych z pojazdów są zbierane i opróżniane.

Ponadto, ma podwójny system zasilania, a w przypadku braku prądu możliwe jest sprowadzenie wszystkich pojazdów na dół.

Parking składa się z dwóch zespołów maszyn z inteligentnym systemem rotacyjnym. Jeden zespół składa się z 12 modułów, drugi z 8, dzięki czemu można pomieścić 240 pojazdów. Co więcej, wysokość parkingu izoluje śródmieście od nasypu kolejowego i przejeżdżających pociągów, pełniąc rolę ekranu akustycznego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Na ogrodzeniu posesji w Nowym Targu znaleziono paczkę z ładunkiem wybuchowym. Sprawę bada prokuratura (zakopane.naszemiasto.pl)

Policjanci z grupy „Speed” czyszczą woj. małopolskie z piratów drogowych. Tysiące zabranych praw jazdy i dowodów rejestracyjnych (gazetakrakowska.pl)