w

Apel o przyspieszenie prac nad uchwałą krajobrazową w Gdyni. PiS nie ma zamiaru dłużej czekać (dziennikbaltycki.pl)

Gdynia wciąż brakuje odpowiedniej uchwały krajobrazowej, która uregulowałaby chaos reklamowy. Rada Miasta opóźnia rozpatrzenie projektu.

Partia PiS w Gdyni apeluje o przyspieszenie prac nad uchwałą krajobrazową, nad którą urzędnicy pracują od ośmiu lat. Inne miasta, takie jak Gdańsk czy Sopot, posiadają już takie uchwały, co pomaga mieszkańcom i przedsiębiorcom. W 2021 roku uchwalono uchwałę, ale została szybko unieważniona, powodując niepewność wśród przedsiębiorców i narzekania mieszkańców na chaos reklamowy. Apeluje się do władz miasta o przegłosowanie projektu na następnej sesji Rady Miasta, który rozpoczął się w 2015 roku, ale wciąż nie został ukończony.

Gdynia wciąż bez uchwały krajobrazowej – kto ponosi odpowiedzialność?

W maju tego roku nowy projekt uchwały był dostępny do publicznego wglądu, jednak obwinia się prezydenta Wojciecha Szczurka za opóźnienia. Trwające lata prac nad projektem wskazują na niegospodarność miasta i brak kompetencji władz, co powoduje niepewność na rynku reklamowym w Gdyni dla przedsiębiorców.

Jacek Piątek, plastyk miasta Gdyni poinformował, że według Urzędu Miasta Gdyni radni prawdopodobnie wkrótce zagłosują ponownie nad uchwałą krajobrazową po przeanalizowaniu 116 uwag od różnych podmiotów. Projekt zostanie poddany pod głosowanie radnych w najbliższym czasie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Kacper Płażyński donosi prokuraturze o możliwej korupcji w DRMG (dziennikbaltycki.pl)

Na ogrodzeniu posesji w Nowym Targu znaleziono paczkę z ładunkiem wybuchowym. Sprawę bada prokuratura (zakopane.naszemiasto.pl)