w

Na Nikiszowcu odbył się Odpust u Babci Anny. Popularna impreza przyciągnęła tłumy (katowice.naszemiasto.pl)

Bardzo znany w Katowicach Odpust u Babci Anny zmienił nazwę na Jarmark u Babci Anny, zachowując jednak swoją popularność. Impreza odbyła się w niedzielę, 30 lipca, na katowickim Nikiszowcu, przyciągając tłumy gości i gromadząc blisko 160 wystawców. Jarmark trwał do godziny 20.00 i oferował specjalne darmowe linie autobusowe, dzięki którym można było dojechać na miejsce.

W niedzielę, 30 lipca, na katowickim Nikiszowcu miał miejsce Jarmark u Babci Anny, trwający od godz. 10.00 do 20.00. Mimo jednodniowego charakteru imprezy organizatorzy zdołali zgromadzić liczbę wystawców porównywalną do zimowej edycji Jarmarku.

Na słynnym Nikiszu zebrały się stoiska wystawców z całej Polski, prezentujących rękodzielnicze wyroby oraz sztukę. Wśród nich pojawiły się wyroby z drewna, wikliny, szkła i ceramiki artystycznej, takie jak ręcznie wykonane anioły, figurki i misy, a także różnorodne ozdoby.

Atrakcje na Jarmarku u Babci Anny i wygodny dojazd na miejsce

Jarmark zaszczycili również wystawcy oferujący odzież, oryginalnie szyte torebki i maskotki. Były nawet stoiska związane z kulturą śląską, oferujące regionalną literaturę i lokalne produkty. Wśród pamiątek uczestnicy wydarzenia mogli wybierać specjalne magnesy, przypinki, kubki, koszulki i torby z wizerunkiem legendarnych beboków. A na stoiskach gastronomicznych przygotowano bogatą ofertę produktów spożywczych z małych przetwórni, takich jak wędliny, sery, ryby wędzone, miody, regionalne wina i nalewki. Cieszył się także powodzeniem polski czosnek. Dla dzieci przygotowano atrakcje na Skwerze Zillmannów, gdzie powstała specjalna strefa zabawy.

W czasie Jarmarku obowiązywała zmieniona organizacja ruchu drogowego. Ażeby dojechać na miejsce, można było skorzystać ze specjalnych darmowych linii autobusowych S-1. Obie linie kończą i zaczynają się na przystanku Janów Zamkowa Skwer. Pierwsza linia kursuje z katowickiego dworca, przechodząc przez Centrum Przesiadkowe Zawodzie, które posiada duży darmowy parking. Natomiast druga linia łączy parking przy Cmentarzu Komunalnym na ul. Murckowskiej z przystankiem na ul. Zamkowej.

Na wszystkich przystankach linii autobusowych widniały flagi jarmarku i Miasta Katowice, a pracownicy służby informacyjnej dyżurowali na przystankach przy Cmentarzu Komunalnym i na Zamkowej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

57-latek chciał przejechać swojego sąsiada. Wszystko z powodu kłótni o drogę (gazetakrakowska.pl)

Sektor turystyczny w górach ocenia półmetek sezonu. Znacznie wzrosła liczba gości z Półwyspu Arabskiego (zakopane.naszemiasto.pl)