w

Zaparkowane samochody nieustannie blokują tramwajom przejazd krakowskimi ulicami (gazetakrakowska.pl)

Na ulicach Długiej, Piłsudskiego i Karmelickiej w Krakowie często parkują samochody, co nierzadko stanowi uciążliwy problem dla mieszkańców. W bieżącym roku sytuacje tego typu zdarzyły się już 33 razy. W związku z tym podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności w Krakowie pracownicy MPK oraz straż miejska podejmują działania edukacyjne, które mają przypomnieć kierowcom o konieczności prawidłowego parkowania.

Pomimo że przypadki blokowania tramwajów przez niewłaściwie zaparkowane pojazdy stają się coraz rzadsze, nadal są praktykowane na ulicach takich jak Długa, Piłsudskiego i Karmelicka w Krakowie. Czasami blokada trwa jedynie pięć minut, ale czasem zdarza się, że samochód parkuje w niedozwolonym miejscu ponad pół godziny. W takim przypadku tramwaje muszą być kierowane na trasy objazdowe, co tylko wydłuża całą podróż.

Szczególnie problematyczna jest ul. Długa, gdzie kursuje popularna linia nr 18, łącząca Górkę Narodową z Czerwonymi Makami.

W związku z tym, że blokady torów nadal się zdarzają, straż miejska i MPK SA w Krakowie zorganizowały wspólną akcję. Inspektorzy i strażnicy miejscy będą patrolować centrum miasta i przypominać kierowcom o zasadach właściwego parkowania. Ich działania nie ograniczą się tylko do tramwajów. Obejmą też autobusy komunikacji miejskiej.

Akcja jest częścią Europejskiego Tygodnia Mobilności i ma na celu uświadomienie kierowcom, że przy parkowaniu obok torów tramwajowych muszą zachować co najmniej metrową odległość od szyn, aby zapewnić bezpieczny przejazd tramwajom i podróżującym pasażerom.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Na budynku przy ul. Gliwickiej pojawił się mural upamiętniający Jerzego Lisa (dziennikzachodni.pl)

Prezydent Duda dla CNN: Dalsze wsparcie dla Ukrainy gwarancją przywrócenia pokoju w Europie (i.pl)