w

Muchobór Wielki i Muchobór Mały połączone nową kładką (gazetawroclawska.pl)

Budowa kładki między Muchoborem Wielkim a Muchoborem Małym we Wrocławiu została ukończona. Jednak oficjalne otwarcie jeszcze się nie odbyło. Kładka, która ma służyć pieszym i rowerzystom, prowadzi przez rzekę Ślęzę na wysokości centrum obu osiedli, łącząc ulicę Trawową z ulicą Francuską.

Dotychczas mieszkańcy musieli pokonywać znacznie dłuższą trasę, przechodząc przez inne mosty, aby przejść z jednego osiedla na drugie. Budowa kosztowała ponad 4 mln zł, a finansowanie pochodziło zarówno z Polskiego Ładu, jak i z miejskiego budżetu. Mimo że przejście nie jest jeszcze oficjalnie otwarte, mieszkańcy już z niego korzystają, omijając tymczasowe ogrodzenie.

Wrocławianie zadowoleni są z powstania kładki i cieszą się możliwością nowej opcji spacerowej. Oczekiwane otwarcie obiektu planowane jest na koniec lipca. Niemniej wiele osób już teraz przechodzi przez ten uroczy mostek, nie mogąc doczekać się oficjalnej inauguracji.

Oprócz samej kładki planowane jest również wybudowanie dojazdów rowerowych o długości 330 m od ulicy Trawowej i 380 m od ulicy Francuskiej. Pierwotnie miały być gotowe do końca listopada, ale do tego czasu zostanie jedynie ogłoszony przetarg na ich budowę. Powodem są plany wymiany przy kładce sieci podziemnych z Wrocławskich Inwestycji przez MPWiK, które miasto zamierza skoordynować z pracami nad dojazdami rowerowymi. Podczas budowy dojazdów korzystanie z kładki nie będzie utrudnione.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

6 komentarzy

Ile wyniesie podwyżka płacy minimalnej w Polsce w 2023 roku (i.pl)

ArcelorMittal Poland rozważa budowę małego reaktora jądrowego w celu redukcji emisji CO2 (gazetakrakowska.pl)