w

Morski Oddział Straży Granicznej zabezpieczył prawie 440 kg kokainy z Boliwii (i.pl)

W wyniku dochodzenia prowadzonego przez Pomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku, funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej w porcie w Gdyni przejęli prawie 440 kg kokainy o wartości niemal 190 mln zł.

W trakcie śledztwa straż graniczna zatrzymała w porcie dwa kontenery, które wypełnione były deskami z drewna tropikalnego. Natomiast w deskach znajdowało się w sumie 439 kg kokainy, której łączna wartość na czarnym rynku wynosi 186 mln zł.

Dochodzenie wykazało, że kontenery pochodziły z Boliwii, skąd zostały nadane do portu w Chile. A stamtąd popłynęły prosto do portu w Gdyni.

Podejrzany z zarzutami za udział w grupie przestępczej i przemyt kokainy

Zidentyfikowano też podejrzanego, który jest odpowiedzialny za wprowadzenie kokainy do Polski. Mężczyzna został już aresztowany i usłyszał zarzuty związane z udziałem w grupie przestępczej oraz przemytem kokainy. Jeżeli sąd zdecyduje się na pełny wymiar kary, podejrzany może trafić do więzienia nawet na 15 lat.

Z obawą przed matactwem i ucieczką podejrzany – na wniosek prokuratora – został osadzony w areszcie tymczasowym. Sprawa jest wciąż rozwijana, a prokuratura nie wyklucza dalszych zatrzymań.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

3 komentarze

  1. Pozdrowienia
    Przepraszam, że kontaktuję się z Tobą w ten sposób. Dzielę się tą informacją w ten sposób, ponieważ chciałbym przekazać osobie wierzącej w Boga 470 000 euro, a część z nich przeznaczą na cele charytatywne.
    Najwyraźniej jestem poważnie chory i nie chciałem zostawiać tych wszystkich pieniędzy w banku.
    Jeśli chcesz odziedziczyć moją darowiznę, skontaktuj się ze mną prywatnie, aby uzyskać więcej powodów dla mojej darowizny. E-mail: [email protected]

Rzecznik PiS o gwałcie na 18-letnim Polaku w Monachium i polityce migracyjnej (i.pl)

Andrzej Duda z wizytą na Zlocie Wędrowniczej Watry „Rozwiń Żagle” w Czernicy (i.pl)