w

Andrzej Duda z wizytą na Zlocie Wędrowniczej Watry „Rozwiń Żagle” w Czernicy (i.pl)

Prezydent RP Andrzej Duda gościł na Zlocie Wędrowniczej Watry „Rozwiń Żagle” w Czernicy. W trakcie wydarzenia prezydent zapoczątkował apel poprzez zapalenie ogniska (symbol obozu) w towarzystwie Naczelniczki ZHP oraz Komendantki Wędrowniczej Watry.

Rozpoczęcie apelu odbyło się dzięki zaangażowaniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Naczelniczki ZHP hm. Martyny Kowackiej, Komendantki Wędrowniczej Watry phm. Roksany Szpary oraz uczestniczących harcerzy. Ognisko zostało rozpalone i będzie płonąć aż do zakończenia zlotu.

Harcerze w Czernicy byli zadowoleni z obecności Andrzeja Dudy, aczkolwiek przyznali, że doświadczyli też niewielkiej tremy. Przewodniczka Julia Dąbrowska z Hufca ZHP w Gdyni podkreśliła, że organizacja masowych wydarzeń to dla harcerzy codzienność, nawet w warunkach stresujących. Dodała też, że przybycie tak ważnych gości było naprawdę wyjątkowym wyzwaniem.

Prezydent RP podziękował harcerzom za reprezentowanie Polski na światowych wydarzeniach młodzieżowych i wygłosił dla zebranych inspirującą mowę. Wyraził przekonanie, że harcerstwo ma długotrwały wpływ na rozwój młodych ludzi i podkreślił znaczenie przygotowań do przyszłego Jamboree.

Zlot Wędrowniczej Watry w Czernicy potrwał do niedzieli i zgromadził około 550 uczestników. Prezydent Andrzej Duda przebywał na zlocie w towarzystwie ministra Kancelarii Prezydenta RP, Wojciecha Kolarskiego. Komendantka Wędrownej Watry, Roksana Szpara, doceniła symboliczny charakter wizyty Prezydenta RP, jako wsparcia dla budującej przyszłość młodzieży.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

3 komentarze

  1. Pozdrowienia
    Przepraszam, że kontaktuję się z Tobą w ten sposób. Dzielę się tą informacją w ten sposób, ponieważ chciałbym przekazać osobie wierzącej w Boga 470 000 euro, a część z nich przeznaczą na cele charytatywne.
    Najwyraźniej jestem poważnie chory i nie chciałem zostawiać tych wszystkich pieniędzy w banku.
    Jeśli chcesz odziedziczyć moją darowiznę, skontaktuj się ze mną prywatnie, aby uzyskać więcej powodów dla mojej darowizny. E-mail: [email protected]

Morski Oddział Straży Granicznej zabezpieczył prawie 440 kg kokainy z Boliwii (i.pl)

Festiwal Busker Tour w Zielonej Górze dobiegł końca. Buskerzy obrali kierunki na Wrocław i Warszawę (zielonagora.naszemiasto.pl)