w

Modernizacja stacji w Oświęcimiu i drugiej linii kolejowej Kraków-Skawina-Oświęcim (gazetakrakowska.pl)

Aktualnie modernizowana jest druga linia kolejowa z Krakowa do Oświęcimia przez Skawinę. Natomiast po zakończeniu prac planuje się przywrócenie regularnych połączeń pasażerskich między Oświęcimiem a Krakowem. Dzięki takiemu rozwiązaniu czas podróży zostanie skrócony.

Kursy pasażerskie na linii z Krakowa do Oświęcimia przez Skawinę zostały zawieszone ponad 10 lat temu z powodu małej frekwencji. Później zostały na krótki okres przywrócone, lecz niedługo po tym ponownie zniknęły z rozkładu. Dzisiaj, po staraniach samorządów, pociągi powróciły już na swoją dawną trasę, ale jeszcze nie docierają aż do Oświęcimia.

Zakończenie prac modernizacyjnych planowane jest w grudniu

Celem modernizacji linii jest zwiększenie prędkości pociągów i poprawa parametrów technicznych. Zakończenie prac zaplanowano na grudzień, a decyzja o uruchomieniu połączeń zależy od organizatora transportu i przewoźników.

Aktualnie Oświęcim korzysta z połączenia z Krakowem przez Trzebinię. Jednakże mieszkańcy oczekują na drugą nitkę przez Skawinę, która mogłaby być alternatywą dla ruchu samochodowego. Modernizacja stacji w Oświęcimiu jest już na finiszu, dysponując czterema peronami i przejściem podziemnym.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Katowice Airport z sierpniowym rekordem! Lotnisko w Pyrzowicach obsłużyło prawie 780 tys. pasażerów (dziennikzachodni.pl)

Dwóch nastolatków z Ukrainy pobitych przez Polaków. Policja dokonała już zatrzymań w tej sprawie (kronika24.pl)