w

Młoda Singapurka potrąciła 76-latkę we Wrocławiu (gazetawroclawska.pl)

Do wypadku doszło 29 marca przed południem na ulicy Wyszyńskiego we Wrocławiu. Rozpędzona młoda dziewczyna potrąciła hulajnogą starszą kobietę. Dziewczyna pochodząca z Singapuru jechała hulajnogą po chodniku i nie ustąpiła pierwszeństwa 76-letniej kobiecie. Zdarzenie wyglądało dość niebezpiecznie, przez co wezwane zostało pogotowie oraz policja. Czy starsza kobieta doznała poważnych obrażeń? Czy jeżdżenie hulajnogą po chodnikach jest niebezpieczne?

Na miejscu 76-latka została przebadana przez sanitariuszy, którzy stwierdzili po oględzinach stłuczenie i chcieli zabrać starszą kobietę do szpitala na obserwację. Ta jednak nie zgodziła się i po zbadaniu wróciła do domu. Wezwana policja po ustaleniu szczegółów zdarzenia postanowiła poprzestać na pouczeniu młodej dziewczyny, gdyż wina za całe zdarzenie, ich zdaniem leżała całkowicie po stronie dziewczyny.

Cała sytuacja zbiera skrajne reakcje. Temat osób jeżdżących hulajnogami po chodnikach jest dość kontrowersyjny, gdyż niejednokrotnie dochodzi do zderzeń z pieszymi, jak pokazuje powyższy przypadek. Choć ta szybsza alternatywa chodzenia jest chętnie wybierana przez młode osoby i nie rozpędza się do większych prędkości, to jednak zderzenie się z pieszym w podeszłym wieku może mieć bardzo poważne skutki zdrowotne. Jak jednak rozwiązać odpowiednio ów problem? Wiele osób skłania się do zdania, że hulajnogami powinno poruszać się tylko po drogach rowerowych, jednak oczywista jest trudniejsza ich dostępność. Druga zaś strona sporu uważa, że winni są piesi, którym teoretycznie łatwiej jest się zatrzymać, jednak nie zwracają uwagę na nadjeżdżający pojazd.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Kamerka w szkolnej łazience? Kontrowersyjny Tik-Tok urzędniczki w Szczecinie (gazetawroclawska.pl)

Dwóch chłopców uratowało swoje małe siostry z pożaru. Dziś zostali odznaczeni medalem (gs24.pl)