w

Dwóch chłopców uratowało swoje małe siostry z pożaru. Dziś zostali odznaczeni medalem (gs24.pl)

Całe zajście miało miejsce w powiecie szczecińskim, a dokładnie w miejscowości Bonin. Podczas pożaru domu dwóch chłopców 12-letni Bartosz i 10-letni Piotr zachowali zimną krew i zatroszczyli się o dwie młodsze siostry. Dokonali tego, czego wielu dorosłych nie byłoby w stanie dokonać. Podjęli ważne kroki w zapewnieniu bezpieczeństwa siostrom i wezwali pomoc. Dziś doceniono ich postawę i odznaczono ich medalami. Czy chłopcom nic nie jest? Jaki medal otrzymali i od kogo?

Bracia zareagowali zaraz po zauważeniu pierwszych oznak pożaru w ich domu. Wyprowadzili z płonącego domu dwie młodsze siostry i zapewnili im i sobie bezpieczne miejsce do przeczekania na pojawienie się służb. Całej czwórce nic się nie stało. Chłopcy po zabezpieczeniu sióstr i samych siebie zadzwonili po straż pożarną, podając wszystkie niezbędne dane potrzebne do zlokalizowania ich domu.

Ich wyjątkowo dojrzała postawa została doceniona przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pawła Szefernakera. Pojawił się on dziś osobiście w Łobzie, gdzie w ciepłych słowach pochwalił chłopców i wręczył im Medale „Młodych Bohaterów”. Jest to wyjątkowa odznaka, która ląduje u młodych ludzi, którzy w sytuacji zagrożenia życia zachowują zimną krew oraz pomagają w uratowaniu innych. Odznaczenie to ma być wyjątkowym wyróżnieniem i zachętą do powielania wzorców od młodych bohaterów, jakimi z całą pewnością są Bartosz i Piotr.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Młoda Singapurka potrąciła 76-latkę we Wrocławiu (gazetawroclawska.pl)

Kuriozalne sceny w Zielonej Górze. Na głównej ulicy pchał samochód „pod prąd”. Zaskoczony widokiem policjantów, zaczął im "opowiadać bajki" (zielonagora.naszemiasto.pl)