w

Mieszkaniec Gdyni sabotował instalację gazową w swoim mieszkaniu, doprowadzając do wybuchu i pożaru (dziennikbaltycki.pl)

Policjanci w Gdyni zatrzymali 62-letniego mieszkańca miasta, którego aresztowano w związku z wybuchem instalacji gazowej, jaki miał miejsce w jego mieszkaniu. Incydent doprowadził do pożaru, który wystawił na ryzyko utraty życia około 15 lokatorów kamienicy. Co więcej, przy mężczyźnie znaleziono również nielegalne środki psychotropowe.

W miniony czwartek policja odebrała zgłoszenie o pożarze w kamienicy przy ul. Warszawskiej. Na miejscu pojawili się strażacy, policjanci i medycy pogotowia. W trakcie akcji ewakuowano 9 osób, które po zakończeniu działań mogły wrócić do swoich mieszkań. Z kolei właściciel lokalu, gdzie doszło do wybuchu, został przewieziony do szpitala. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń.

Dochodzenie na miejscu zdarzenia prowadziła grupa śledcza pod nadzorem prokuratora. Biegli ustalili, że 62-latek celowo manipulował instalacją gazową w swoim mieszkaniu, powodując eksplozję i pożar, narażając na niebezpieczeństwo co najmniej 15 innych mieszkańców kamienicy.

Ponadto, w lokalu mężczyzny znaleziono też substancje psychotropowe. Z racji tego 62-latek został zatrzymany i przewieziony na komendę – relacjonuje Jolanta Grunert, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni.

W sobotę, na wniosek prokuratury, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego, osadzając go na trzy miesiące w areszcie tymczasowym. Za swoje postępowanie może trafić do zakładu karnego nawet na 15 lat.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Mundurowi zatrzymali oszusta podającego się za policjanta w Gdańsku (dziennikbaltycki.pl)

Od dzisiaj ul. Chałubińskiego w Zakopanem będzie zamknięta z powodu wylewania ostatniej warstwy asfaltu (zakopane.naszemiasto.pl)