w

Mundurowi zatrzymali oszusta podającego się za policjanta w Gdańsku (dziennikbaltycki.pl)

Funkcjonariusze referatu interwencyjnego aresztowali oszusta, który podawał się za policjanta i wyłudzał pieniądze. Mieszkaniec Gdańska wykorzystywał przerobioną legitymację, dzięki czemu udało mu się wyłudzić 100 zł od osoby, której groził wypisaniem fałszywego mandatu za palenie tytoniu w zakazanym miejscu. Następnie próbował tej samej metody na innej osobie, próbując wyłudzić 200 zł.

Mężczyzna zatrzymany przez policję to 63-letni mieszkaniec Gdańska, który usłyszał cztery zarzuty obejmujące m.in. oszustwa i fałszowanie dokumentu. Za popełnione czyny podejrzany może posiedzieć w więzieniu nawet 8 lat.

W sobotę (30 września) funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o fałszywym policjancie, który przebywał na dworcu PKP w Gdańsku. Zespół interwencyjny szybko zareagował, aresztując sprawcę i konfiskując jego przerobioną legitymację policyjną.

W trakcie interwencji okazało się, że oszust podszedł do mężczyzny palącego papierosa i nałożył na niego fikcyjny mandat w wysokości 500 zł za palenie w miejscu do tego niedozwolonym. Następnie zażądał 100 zł w zamian za odstąpienie od kary, a pokrzywdzony przekazał mu pieniądze.

Drugą ofiarą oszusta miała paść kobieta paląca papierosa, wobec której 63-latek zastosował tę samą metodę. Jednak gdy pokrzywdzona poszła wypłacić 200 zł z bankomatu, sprawca został zdemaskowany przez świadków i zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, a następnie przekazany policji.

Podinspektor Magdalena Ciska, oficer prasowy KMP w Gdańsku, poinformowała, że podejrzany usłyszał już cztery zarzuty, w tym popełnienie oszustwa i przerobienie dokumentu. Policja apeluje o zgłaszanie się ewentualnych osób poszkodowanych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Na lubelskim lotnisku lądowały samoloty z unijnymi dyplomatami zmierzającymi do Kijowa (radio.lublin.pl)

Mieszkaniec Gdyni sabotował instalację gazową w swoim mieszkaniu, doprowadzając do wybuchu i pożaru (dziennikbaltycki.pl)