w

Mieszkańcy Katowic zmagają się z podwyższonym poziomem dwutlenku azotu (tvn24.pl)

Mieszkańcy Katowic, zwłaszcza osoby zamieszkujące tereny w pobliżu autostrady A4, zmagają się z problemem zanieczyszczenia dwutlenkiem azotu. Jak wyjaśnia Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego, problem dotyczy nie tylko stolicy Śląska, ale także innych dużych miast.

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska wydał alert dotyczący przekroczenia dopuszczalnego poziomu dwutlenku azotu w Katowicach, szczególnie w rejonie autostrady A4. Na obszarze objętym ostrzeżeniem mieszka około 3600 osób. Władze podają, że ostrzeżenie obowiązuje do końca roku.

Mieszkańcy zanieczyszczonego obszaru skarżą się na intensywny smród, który jest konsekwencją dużej liczby samochodów. Eksperci podkreślają, że podwyższony poziom dwutlenku azotu może być szkodliwy szczególnie dla dzieci, osób starszych i chorych.

Przekroczone normy zanieczyszczeń dotyczą nie tylko Katowic, ale także innych dużych miast, takich jak Warszawa, Poznań czy Kraków. W tych miejscowościach dopuszczalne normy zostały przekroczone już dwu- lub trzykrotnie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Koleje Śląskie przywracają połączenie z Zakopanego do Katowic. Na tory wyjedzie Sprinter Ornak (raportkolejowy.pl)

Przedszkole w Krakowie poszukuje tłumacza pięciu języków afrykańskich za minimalne wynagrodzenie (www.polsatnews.pl)