w

Mieszkańcy Katowic sprzeciwiają się spotkaniu Konfederacji w Spodku. Zebrali już prawie 1000 podpisów pod petycją (www.tokfm.pl)

Ponad 900 osób wyraziło sprzeciw wobec planowanej „Wielkiej Konwencji Konfederacji” w katowickim Spodku, która ma się odbyć 23 września. Petycja przeciwko temu wydarzeniu dostępna jest online.

Inicjator petycji, identyfikujący się jako Michał S., apeluje do prezydenta Katowic, urzędników miasta i zarządzających Spodkiem firm z prośbą o natychmiastowe działania mające na celu zatrzymanie organizacji tego spotkania. Jak dodaje, jest to spotkanie partii politycznej, która publicznie propaguje nienawiść wobec innych ludzi.

W treści petycji podkreśla się, że Katowice, jako miasto różnorodności, tolerancji i szacunku, nie mogą tolerować negowania demokracji ani promowania nienawiści wobec różnych grup społecznych. Co więcej, treść petycji mówi, że nie ma tutaj miejsca na szerzenie mowy nienawiści i idei ksenofobicznych.

Prezydent Marcin Krupa wyjaśnia, że miasto nie jest organizatorem wydarzenia, a odpowiedzialność spoczywa na firmie zarządzającej Spodkiem, PTWP Event Center. Marta Dobrzańska z PTWP odpowiada, że firma jest zobowiązana do udostępnienia przestrzeni każdemu organizatorowi, który działa zgodnie z prawem, co stanowi podstawę prawną.

Wcześniej, z powodu protestów aktywistów, Konfederacji nie udało się zorganizować spotkania na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. MTP najpierw sugerowały, że pieniądze, jakie wpłynęłyby w ramach umowy z Konfederacją, miałyby trafić do miejskiego programu in vitro. Jednak potem ogłoszono, że nie ma dostępnych terminów dla Konfederacji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

23 komentarze

  1. Wszystko super. Ale co w związku z tym? Tysiąc podpisów? Serio? Zgodnie z badaniami z 2020r w metropolii śląskiej żyje 2 300 000osób… tysiąc podpisów to nawet nie jest jeden promil… Dokładnie jest to 0,04% populacji…. (0,000434782609) przypuszzcam że większy odsetek na śląsku stanowią nawet płaskoziemcy 😀

  2. Lewacki faszyzm i zamordyzm w pełnej postaci. Nawpieprzali im głupot do głowy przez te lata, wszystkie media ich atakują pomawiając o obrzydliwe rzeczy i takie są potem skutki prania mózgu. To tylko pokazuje, że społeczeństwo zamiast myśleć samodzielnie i chociażby sprawdzić ich program, to woli powtarzać cały czas brednie które idą z głównego przekazu.

  3. To nie mieszkańcy Katowic jak sugeruje ten marny dziennikarz, tylko pewnie pozbierali podpisy u tej patologii spod galerii i robi propagandę , tolerujemy marsze LBGT dewiantów i innych ludzi którzy zatrzymali się się w rozwoju na etapie przedszkola to i nie mamy nic przeciwko różnych partii które sobie organizują swoje konwencję,

Promowanie wartości rodzinnych na pikniku w parku miejskim w Zakopanem (zakopane.naszemiasto.pl)

PiS rozpoczęło kampanię wyborczą na Pomorzu: Tomasz Rakowski, Dariusz Drelich i Szymon Gajda przedstawili swoje plany (dziennikbaltycki.pl)