w

Miasto planuje budowę dzielnicy mieszkaniowej na terenach stacji Poznań Wschód (gloswielkopolski.pl)

Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Poznania dokonało zmiany decyzji związanej z terenami przy stacji Poznań Wschód. W przeszłości był to obszar, który zajmowały zakłady przemysłowe. Natomiast dzisiaj planowane jest tutaj stworzenie nowych osiedli. Według Łukasza Olędzkiego z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, obszar pomiędzy ulicami Św. Michała, Warszawską i Krańcową zostanie przeznaczony pod zabudowę mieszkalną, z uwzględnieniem terenów zielonych, sportowych, rekreacyjnych oraz infrastruktury.

Lokalizacja przy stacji Poznań Wschód jest idealna do stworzenia nowej dzielnicy, oferującej wygodny dostęp do komunikacji publicznej, placówek edukacyjnych i ulicy Warszawskiej jako głównej trasy wyjazdowej z miasta. Pomysł ten popiera Metropolitarna Komisja Planistyczna, która dostrzega w tym miejscu duży potencjał, uważając je za przesiadkowy punkt centralny dla północno-wschodniej części Metropolii Poznań.

Jakub Głaz, krytyk architektury, również docenia plany tworzenia nowej dzielnicy w okolicach stacji Poznań Wschód, podkreślając, że tereny na północ od ulicy Warszawskiej są odpowiednie dla nowej, dobrze zaprojektowanej dzielnicy mieszkaniowej. I pomimo że Poznań Wschód ma potencjał, aby stać się ważnym węzłem przesiadkowym, Jakub Głaz apeluje o ocalenie zabytkowych budynków poprzemysłowych, aby zachować dziedzictwo przemysłowe miasta.

Warto dodać, że Poznań zapowiada też prace studyjne i urbanistyczne nad nową dzielnicą. Plany te zostaną poddane konsultacjom, uwzględniając opinię zarówno mieszkańców lokalnych, jak i mieszkańców całego miasta.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Darmowe apteczki dla turystów przy popularnych szlakach sudeckich i schroniskach (gazetawroclawska.pl)

Warszewski słoń nie będzie już pełnił funkcji fontanny. Konstrukcji rzeźby brakuje wytrzymałości (gs24.pl)