w

Mężczyzna podpalił się pod konsulatem Ukrainy (gazetakrakowska.pl)

Dziś przed 8. rano przed konsulatem Ukrainy doszło do strasznej sceny. 63- latek wykrzykując hasła po ukraińsku, oblał się łatwopalną cieczą i podpalił. Choć do interwencji doszło bardzo szybko, to stan Ukraińca określa się jako bardzo ciężki. Obecnie o jego życie walczą specjaliści w Centrum Oparzeniowym w Krakowie. 

Codziennie przed konsulatem Ukrainy zbierają się ludzie, którzy muszą załatwić tam pewne formalności. Długie kolejki strapionych Ukraińców, są nadzorowane przez patrole policyjne. Robi się tak w celu utrzymania porządku i spokoju. Często wśród sfrustrowanych i przygnębionych Ukraińców dochodzi do wymian zdań lub sprzeczek, jednak sytuacja, taka jak dziś, zdarzyła się pierwszy raz. Otóż z długiej kolejki wychylił się starszy mężczyzna. Zaczął zachowywać się dość irracjonalnie. Wymachiwał rękami i wykrzykiwał hasła w ojczystym języku. Jak udało się dowiedzieć były to między innymi nawoływania Ukraińców do powrotu na łono ojczyzny i walkę za nią. Następnie wyciągnął pojemnik z łatwopalną cieczą, oblał się nią i podpalił.

Protest, czy akt desperacji?

Do zajętego ogniem mężczyzny od razu dostąpili inni ludzie z kolejki i funkcjonariusze policji, którzy zaczęli go gasić. Dzięki samochodowym gaśnicom udało się ugasić zajętego ogniem 63-latka. Niezwłocznie przewieziono go do szpitala. Miał on na sobie puchową kurtkę, która bardzo szybko zajęła się ogniem i wyrządziła duże uszkodzenia. Obecnie lekarze walczą o życie mężczyzny i określają jego stan na ciężki. Nie wiadomo co kierowało podpalaczem. Choć wykrzykiwane hasła mogłyby wskazywać na protest przeciwko wojnie na Ukrainie, to równie dobrze powodem mogły być osobiste problemy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

RONNIE FERRARI w katowickim Energy 2000 (katowice.naszemiasto.pl)

Kolejny zatruty zbiornik wodny? (gazetawroclawska.pl)