w

Mariusz Kamiński zwolniony z zakładu karnego w Radomiu (www.polsatnews.pl)

Mariusz Kamiński, były szef CBA, wyszedł z więzienia w Radomiu po ułaskawieniu przez prezydenta Andrzeja Dudę. Po wyjściu na wolność polityk od razu skierował ostrzeżenie wobec Donalda Tuska i Szymona Hołowni.

Wieczorem 23 stycznia Mariusz Kamiński opuścił zakład karny w Radomiu, na skutek ułaskawienia wydanego przez Andrzeja Dudę. W otoczeniu zwolenników i parlamentarzystów Zjednoczonej Prawicy Kamiński podkreślał, że wolność zawdzięcza determinacji wszystkich, których zło nie zdołało przeciągnąć na swoją stronę. Stojąc przed zakładem, polityk podziękował również za wsparcie swojej rodzinie, podczas gdy tłum wydawał radosne okrzyki.

Mariusz Kamiński skierował też kilka słów w stronę Donalda Tuska i Szymona Hołowni, zapowiadając, że za niedługo się z nim spotkają.

Po opuszczeniu zakładu Kamiński otrzymał też podarek od swojej żony, którym okazał się szalik z napisem „Polska”. Warto zaznaczyć, że żona Kamińskiego miała na sobie ten szalik podczas demonstracji.

Prezydent Andrzej Duda ponownie zastosował prawo łaski wobec Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Decyzję podjęto po przesłaniu dokumentów przez ministra sprawiedliwości. Adam Bodnar złożył wniosek o niekorzystanie z tego prawa, jednak Andrzej Duda postanowił uwolnić obu polityków PiS.

Doradca prezydenta, Błażej Poboży, podkreślił, że miejsce Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika jest na Wiejskiej, a nie w więzieniu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

6 komentarzy

Zawieszono śledztwo ws. rakiety w Przewodowie, bo Ukraina odmawia współpracy (www.rmf24.pl)

Maciej Wąsik wyszedł z więzienia w Przytułach Starych (i.pl)