w

Mariusz Błaszczak: Działania lidera PO to nikczemna manipulacja (i.pl)

Minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, oskarżył Donalda Tuska o próbę destabilizacji Wojska Polskiego. Błaszczak nie szczędził słów pod adresem lidera PO, uważając jego działania za nikczemne i manipulacyjne.

We wtorek pojawiły się doniesienia o wypowiedzeniu stosunku służbowego przez gen. Tomasza Piotrowskiego, rzecznika DORSZ, a także gen. Rajmunda Andrzejczaka, Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Informacje podała płk. Joanna Klejszmit, rzecznik Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Tego samego dnia Donald Tusk zakomunikował, że dotarło do niego 10 kolejnych dymisji wśród wysokiej rangi oficerów Dowództwa Generalnego. Z kolei Dowództwo Generalne zareagowało na słowa Tuska, twierdząc, że dymisji nie złożył żaden oficer.

Mariusz Błaszczak oskarżył Tuska o próbę destabilizacji sytuacji w Wojsku Polskim, porównując jego czyny do nikczemności i manipulacji. Minister obrony narodowej wskazał również na konieczność modernizacji wojska w obliczu trwającej wojny.

Ponadto, Błaszczak wspomniał również o potrzebie zapewnienia Polsce bezpieczeństwa i kontynuacji procesu wzmacniania Wojska Polskiego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

4 komentarze

  1. przedwyborczej analizy jasno wynika, że liderem pod względem nominalnych liczb jest rząd PiS. W 2023 r. dług publiczny ma wynosić bowiem niemal 1,7 bln zł, a więc aż ok. 770 mld zł więcej niż osiem lat wcześniej. Za to za rządów koalicji PO–PSL przyrost ten był dwa razy mniejszy i wyniósł 340 mld zł.

Premier Morawiecki zadowolony z udanej akcji ewakuacyjnej Polaków z Izraela (i.pl)

Donald Tusk w kurtce Zegna za kilkanaście tysięcy złotych: „Jestem taki jak wy” (i.pl)