w

Marek Sawicki (PSL) wypowiedział się na temat aborcji i związków partnerskich w umowie koalicyjnej (i.pl)

W trakcie negocjacji koalicyjnych między Koalicją Obywatelską, Trzecią Drogą (PSL i Polska 2050) oraz Lewicą, pojawiły się pytania dotyczące aborcji i związków partnerskich. Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, Marek Sawicki, wyraził swoją stanowczą opinię w tej sprawie.

W czwartek i piątek planowane są kolejne rozmowy między koalicjantami, a ogłoszenie ewentualnej umowy koalicyjnej może nastąpić w przyszłym tygodniu. Jednym z punktów spornych między partiami jest kwestia aborcji, przeciw której stanowczo opowiada się Polskie Stronnictwo Ludowe. Marek Sawicki, poseł PSL, jasno podkreślił, że nie ma miejsca dla aborcji w umowie koalicyjnej.

Poseł PSL zaznaczył, że nie zamierza głosować za aborcją i nie ma zamiaru narzucać wyboru w tej sprawie innym członkom partii. PSL od 128 lat nie wprowadzało w statucie zapisów dotyczących kwestii światopoglądowych ani religijnych i nie zamierza tego teraz zmieniać.

Ponadto, w przeciwieństwie do stanowiska Lewicy, Marek Sawicki nie popiera też wprowadzenia związków partnerskich do umowy koalicyjnej. Uważa, że ślub cywilny jest wystarczającym rozwiązaniem zarówno dla par heteroseksualnych, jak i jednopłciowych. Jego zdaniem nie ma potrzeby tworzenia odrębnych związków partnerskich, które mogłyby otworzyć drogę do adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Dreamliner osiągnął prędkość 1230 km/h, pokonując trasę z Newark do Warszawy o ponad godzinę szybciej (i.pl)

Paweł Jabłoński krytykuje słowa Gronkiewicz-Waltz i tok myślenia Platformy Obywatelskiej (i.pl)