w

Marcin Kierwiński: Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego zostanie wstrzymana po wyborach (i.pl)

Sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej, Marcin Kierwiński, wyraził konieczność zawieszenia realizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK). Kierwiński wskazał na potrzebę dokładnego zbadania podpisanych kontraktów oraz możliwość oszczędzania środków publicznych.

Pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, Marcin Horała, ogłosił, że na potrzeby budowy lotniska zostało zakupionych już 1000 ha gruntów. A według istniejących planów lotnisko zaczęłoby obsługiwać pierwszych pasażerów w 2028 roku.

Z kolei Kierwiński poinformował, że projekt CPK zostanie wstrzymany. A to dlatego, że należy dokładnie przeanalizować wydane już środki i skonsultować się z ekspertami w celu podjęcia ostatecznych decyzji. Ponadto, ważne jest także zrozumienie zawartych kontraktów oraz możliwości oszczędzania środków publicznych.

Sekretarz generalny PO stanowczo stwierdził, że to oznacza koniec perspektyw na realizację lotniskowej inwestycji. Stwierdził, że obecnie nie ma realnych warunków do stworzenia portu lotniczego na CPK.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

3 komentarze

Jacek Saryusz-Wolski: Zmiany w traktatach to próba stworzenia superpaństwa EU (i.pl)

Paparazzi uchwycili Ryszarda Petru, jak notorycznie łamie przepisy drogowe luksusowym audi (i.pl)