w

Lublin pod znakiem fantastyki (kurierlubelski.pl)

Mamy za sobą już kolejny zorganizowany FanCon, który ściągną rzeszę fanów fantastyki, komiksów, japońskiej kultury i wiele innych. Cosplay’ owcy pojawili się gromadnie na spotkaniu, prezentując swoje pomysłowe i pracochłonne stroje upodabniające ich do ulubionych postaci fantasty. Dla gości czekało wiele niespodzianek i gości. 

FanCon w Lublinie jest jednym z nielicznych miejsc w Polsce, gdzie fani fantastyki w formie komiksów, mangi, czy literatury, mogą dać upust swoim fantazjom i spotkać się z ulubionymi autorami. Cała inicjatywa opiera się na formule najpopularniejszego ogólnoświatowego festiwalu popkultury, jakim jest ComicCon. W takich spotkaniach chodzi głównie o to, by zebrać w jedno miejsce gorących fanów i ludzi o podobnych zainteresowaniach. W tym roku na FanConie wszystkim zgromadzonym zaproponowano takie atrakcje, jak konkursy, scenę w stylu japońskim z występem artystów oraz co najważniejsze spotkania z autorami, muzykami czy panelistami.

Czym jest cosplay?

Jednym z nieodłącznych elementów na takich wydarzeniach jest spotykanie cosplay’ owców. Różnokolorowe stroje, wyrazisty makijaż i nagle ze zwykłego chłopaka staje przed nami postać z konkretnego utworu fantastycznego. Cosplay jest znany na całym świecie. Choć zaczynało się od pomysłowych przebrań prawdziwych hobbistów, to obecnie istnieje wiele firm, które zajmują się wykonywaniem kostiumów, od prostej szaty hobbita, po wieloelementową zbroję autobota. Choć konkursy wygrywane są zazwyczaj przez osoby, które w ów strój dużo zainwestowały, to prawdziwa zabawa należy do tych, którzy razem z grupą przyjaciół stworzyli swoje kostiumy od podstaw.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

8 tysięcy Wrocławian na ulicach miasta (gazetawroclawska.pl)

Co wykryją nowoczesne radary na Dolnym Śląsku? (gazetawroclawska.pl)