w

8 tysięcy Wrocławian na ulicach miasta (gazetawroclawska.pl)

W rocznicę śmierci św. Jana Pawła II zorganizowano marsz, ku jego pamięci i w jego obronie. Tłumy mieszkańców szły ulicami miasta z modlitwą na ustach, przemowami w głośnikach oraz transparentami w rękach. Mówi się, że jest to jedna z większych inicjatyw katolickich we Wrocławiu. Z jakim przesłaniem szli wierni? Kto przewodniczył i rozpoczynał marsz?

Marsz rozpoczął się mszą świętą w  bazylice św. Elżbiety we Wrocławiu, która została poprowadzona przez arcybiskupa Józefa Kupnego. Gorliwie nawoływał on z ambony o wiarę, lojalność i większe zaangażowanie wiernych w inicjatywy katolickie, takie jak właśnie ów marsz. Marsz został zorganizowany również przez „Wrocław dla życia”, co dało się odczuć po wysłuchaniu niektórych haseł. W samym pochodzie uczestniczył cały przekrój wiekowy Wrocławia. Rodziny z dziećmi, jak i seniorzy wstawili się na zamanifestowanie, jaki stosunek mają do papieża Polaka.

Do czego nawoływali wierni?  

 Głównym transparentem, który rozpoczynał pochód, był oczywiście ten, który głosił, że Wrocław stoi murem za papieżem Janem Pawłem II. Nie było to jednak jedyne przesłanie wiernych, jakie głosili w trakcie pochodu. Dużo haseł nawiązywało bowiem do rodziny, jako najważniejszej wartości oraz do filarowych przekonań katolików. Nie tylko hasła wykrzykiwane przez ludzi było słychać wraz z pochodem. Otóż na głośnikach puszczone były przemówienia Jana Pawła II, które kontekstowo pasowały do inicjatywy. Odmówiono również różaniec i litanię do Jana Pawła II.  Na koniec wszyscy uczestnicy dostali błogosławieństwo od arcybiskupa Kupnego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

49 komentarzy

 1. 8 tysięcy twierdzi, że nie ważne są podpisane dokumenty kryjące księży pedofili bo to fajny był papież i ważniejsze, że kremówki jadł. Nie wiem kto tam maszeruje. Zwolennicy pedofilii? Może obrońcy wypowiedzą się dlaczego nie przeszkadza im fakt ukrywania pedofilii w kościele?

 2. TYTON ! TYTON
  Witam.
  Posiadamy Tyton sklepowy. Nasz Tytoń można nabijać w maszynki elektryczne jak i maszynki ręczne.
  Oferujemy Państwu tyton dobrej jakości bez
  Zanieczyszczeń kołków, piachu ! Bardzo dobrym aromacie jak i zapachu !
  Cena w w zależności od rodzaju i ilości !!!
  Proszę kontakt priv 🙂

Poznań Motor Show 2023. Zobacz samochody przyszłości (gloswielkopolski.pl)

Lublin pod znakiem fantastyki (kurierlubelski.pl)