w

Lublin odznaczony przez prezydenta Ukrainy (kurierlubelski.pl)

Podczas pobytu prezydenta Ukrainy Włodymira Zełenskiego na Lubelszczyźnie, doszło do spotkań na wysokim szczeblu, ciepłych słów wsparcia i docenienia, ale również do wręczenia odznaczeń orderem Miasta-Ratownika czterech miast w województwie lubelskim. Na spotkaniu obecni byli prezydenci wspomnianych miast oraz między innymi premier Mateusz Morawiecki. 

Miasta odznaczone przez prezydenta Ukrainy to Lublin, Chełm, Rzeszów oraz Przemyśl. Są to 4 większe miasta w województwie lubelskim, które wyróżniły się wyjątkowo szlachetną postawą i wsparciem wobec sąsiadów zza wschodniej granicy, którzy stanęli w obliczu wojny. Uciekającym Ukraińcom została udzielona pomoc i wsparcie od mieszkańców odznaczonych miast. Jak wypowiadali się sami prezydenci, na szczególne uznanie zasługują wszyscy aktywnie wspierający naszych sąsiadów, szczególnie rzesze wolontariuszy, którzy poświęcili swoje środki i czas na dzieleniem się dobrem z ludźmi w potrzebie.

Prezydent Włodymir Zełenski na Lubelszczyźnie

Prezydent walczącego z najeźdźcą państwa, w trakcie swojego pobytu w Polsce, nie mógł pominąć Lubelszczyzny, która swoją postawą i pomocą umożliwiła przetrwanie mieszkańcom atakowanej przez Rosje Ukrainy, w najgorszym i najtrudniejszym czasie. Tuż po wybuchu wojny zorganizowano wiele punktów przyjmowania uchodźców. Zapewniono pomoc zarówno materialną, jak i psychiczną, czy formalną. Zespół wielu ludzi działało wspólnie w celu udzielenia jak najskuteczniejszego wsparcia, wszystkim, którzy przekroczyli granicę. Prezydent Zełenski podkreślał wdzięczność za taką postawę i postanowił docenić ją w postaci odznaczeń.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

14 zastępów straży pożarnej gasiło pożar pod Zieloną Górą (zielonagora.naszemiasto.pl)

KolekTYw Ninja w Gdańsku (dziennikbaltycki.pl)