w

14 zastępów straży pożarnej gasiło pożar pod Zieloną Górą (zielonagora.naszemiasto.pl)

Pożar wybuch w niewielkiej miejscowości o nazwie Piaski pod Zieloną Górą w piątek popołudniem. W ogniu stanął piętrowy dom z poddaszem. Spłonął również warsztat znajdujący się nieopodal. Na miejsce przybyło 14 jednostek ochotniczej straży pożarnej, której dość szybko udało się zgasić niszczycielski żywioł. Co spowodowało pożar? Jakie zniszczenia wyrządził pożar?

W Wielki Piątek w Piaskach pod Zieloną Górą wybuch pożar w jednopiętrowym domu oraz warsztacie nieopodal. Gdy na miejscu pojawiły się odpowiednie służby, cała zabudowa stała już w ogniu. Dom zajął się na wszystkich trzech kondygnacjach: parterze, pierwszym piętrze oraz nieużytkowym poddaszu. Zajęty był również cały warsztat stojący nieopodal. Przyczyn zdarzenia jeszcze nie ustalono. Udało się zapobiec zajęciu drugiego domu w zabudowie bliźniaczej. Szacowane straty są bardzo wysokie. Zdarzenie jest tym tragiczniejsze, że miało miejsce tuż przed świętami Wielkiejnocy, które zazwyczaj obchodzone są w domu w gronie rodzinnym. Szczęściem w nieszczęściu okazał się jednak fakt, że nikt nie ucierpiał w tragicznym zdarzeniu. Wszyscy mieszkańcy zdążyli się ewakuować jeszcze przed przybyciem straży pożarnej.

Co może wywołać pożar?

Choć najszybciej przychodzącym do głowy powodem, przez który może dojść do pożaru, jest podpalenie, to jest to jednak nie najczęstsza przyczyna. Funkcjonariusze straży pożarnej przestrzegają również przed dużo bardziej prozaicznymi czynnikami, jakimi jest wadliwa instalacja elektryczna, gazowa, czy grzewcza. Często do zajęcia się ognia w domu dochodzi przez nieostrożność właścicieli w postaci zostawionych zapalonych świeci, niewyłączonego żelazka czy na przykład gazówki.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Historyczna perełka odkryta podczas remontu w Szczecinie (gs24.pl)

Lublin odznaczony przez prezydenta Ukrainy (kurierlubelski.pl)