w

Lublin murem za papieżem Polakiem (kurierlubelski.pl)

Radni miasta ogłosili dziś, że już jutro będą głosowali w radzie miasta za inicjatywą mającą na celu obronę dobrego imienia Karola Wojtyły na tle ostatnich medialnych szumów. Podobne głosowanie będzie miało miejsce w sejmiku wojewódzkim 30.03.2023. Skąd inicjatywa? Czy głosowanie ma szansę bytu i czemu Radni miasta i województwa chcą bronić zmarłego papieża?

O inicjatywie radnych poinformowano dziś media. Ryszard Szczygieł udzielił informacji prasie, że jest spokojny o głosy radnych Prawa i Sprawiedliwości. W jego odczuciu inicjatywa, która wyszła bezpośrednio od samych radnych jest nie tylko potrzebna, ale nawet konieczna w związku z „medialną nagonką”, jaka ma miejsce ostatnimi czasy w kierunku św. Jana Pawła II. Zgodność radnych z PSL jest również pewna, zdaniem Marka Kosa, który jest przewodniczącym Klubu PSL w sejmiku. Jego zdaniem serce „po prawej stronie” zobowiązuje do tylko jednego zachowania w tej sytuacji.

Cała obrona ma miejsce w związku z ujawnionymi ostatnio materiałami, które mają być dowodem, że polski papież miał wiedzieć o pedofilii w Polskich kościołach, oraz pomagał ją tuszować. Wiele jednak osób podważa dostarczane dowody oraz walczy o czyszczenie dobrego imienia Wojtyły. Wypowiadający się politycy prawicy w województwie lubelskim wyrażają się dość jednogłośnie, twierdząc, że ich obowiązkiem i przywilejem jest stawać w obronie słynnego Polaka. Choć szansa w sejmiku wojewódzkim na zwyciężenie głosowania nad inicjatywą, jest duże, tak nikt z wymienionych radnych nie ręczy za głosy Nowej Koalicji.  

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Kuriozalne sceny w Zielonej Górze. Na głównej ulicy pchał samochód „pod prąd”. Zaskoczony widokiem policjantów, zaczął im "opowiadać bajki" (zielonagora.naszemiasto.pl)

Śmiertelny wypadek samochodowy w powiecie gdańskim (dziennikbaltycki.pl)