w

Lubelski WOMP zakończył budowę dodatkowych obiektów z innowacyjnym sprzętem diagnostycznym (kurierlubelski.pl)

Właśnie zakończyła się budowa dwóch bloków Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Lublinie. Inwestycja, która kosztowała około 40 mln zł, stworzyła nowoczesny ośrodek diagnostyczny. Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa głównie dzięki funduszom unijnym.

Inwestycja obejmowała dodanie pięciokondygnacyjnego budynku do głównego kompleksu, mając na celu rozbudowę usług zdrowotnych. Dzięki temu utworzono m.in. nowe poradnie i pracownie diagnostyczne, które zostały wyposażone w innowacyjny sprzęt do rehabilitacji i diagnostyki.

Całkowita wartość inwestycji to prawie 37 mln zł, z czego prawie 26 mln zł pochodziło z Funduszy Europejskich, przekazanych w ramach programu REACT-EU. Marszałek województwa podkreśla, że ośrodek będzie zapewniać opiekę zdrowotną na wysokim poziomie dla 20 tys. mieszkańców regionu.

Nowy budynek korzysta z energii odnawialnej dzięki panelom fotowoltaicznym, które zainstalowano na dachu. Są także pompy ciepła i klimatyzacja w gabinetach, co pokazuje, że obiekt wspiera rozwiązania ekologiczne.

Według Anny Nycz z biura prasowego urzędu marszałkowskiego nowoczesny ośrodek umożliwi profesjonalną diagnostykę i leczenie ambulatoryjne, a także poprawi jakość opieki zdrowotnej dla mieszkańców województwa. Co więcej, inwestycja pomoże też w obniżeniu kosztów utrzymania infrastruktury.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Nad zalewem w pobliżu Zielonej Góry znaleziono ciało mężczyzny w samochodzie (gazetalubuska.pl)

Gdańszczanin wypadł z drogi i wjechał samochodem do Motławy (esopot.pl)