w

Lider Platformy Obywatelskiej w Złotowie zatrzymany pod zarzutem pedofilii (i.pl)

Piotr P., kandydat na burmistrza w Jastrowiu i lider Platformy Obywatelskiej w Złotowie, został zatrzymany przez policję. Mężczyznę aresztowano z powodu podejrzenia o przestępstwo związane z pedofilią. Przy maksymalnym wyroku Piotr P. może trafić za kratki nawet na 12 lat.

Jak podaje rzecznik prasowy złotowskiej policji, asp. Damian Pachuc, zatrzymanie podejrzanego miało miejsce 1 grudnia. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy policji w Jastrowiu, którzy prowadzą śledztwo w tej sprawie.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, Łukasz Wawrzyniak informuje, że Piotr P. stoi w obliczu zarzutów związanych z działaniami seksualnymi wobec nieletnich oraz utrwalanie ich nagości na zdjęciach. Śledztwo dotyczy obecnie czterech pokrzywdzonych dziewcząt poniżej 15 roku życia. Policja nie wyklucza kolejnych ofiar.

Piotr P. to postać publiczna, zaangażowana w lokalne działania społeczne i polityczne. Wcześniej był kandydatem na burmistrza, a także pełnił funkcje w różnych organizacjach, w tym w stowarzyszeniu sportowym i w strukturach Platformy Obywatelskiej.

Poseł Henryk Szopiński zaznaczył, że partia jest bardzo zdziwiona zaistniałą sytuacją. Niemniej jednak w przypadku, gdy podejrzenia te okażą się prawdą, automatycznie zawiesi jego członkostwo.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

Wykładowczyni zabiła karpia na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Sprawa w prokuraturze (gazetakrakowska.pl)

Danuta Dmowska-Andrzejuk otrzyma 18 tys. zł za dwa tygodnie pracy: Ta kwota mi się należy (sportowefakty.wp.pl)