w

Liczne remonty na ulicach Lublina. Prace drogowe obejmują ponad 30 lokalizacji (kurierlubelski.pl)

W tym roku miasto zaplanowało ponad 30 lokalizacji do remontu nawierzchni, a koszt tych prac sięga ponad 5 mln zł. Niestety, kierowcy i piesi będą musieli zachować cierpliwość latem, gdyż prace wpłyną na ruch w mieście.

Letnie miesiące są sprzyjające dla prac drogowych, ponieważ ruch samochodowy jest mniejszy. Odnawianie infrastruktury poprawia komfort jazdy i zwiększa bezpieczeństwo zarówno dla pieszych, jak i kierowców. Dlatego w okresie wakacyjnym podejmowane są remonty i naprawy jezdni i chodników.

Aktualnie ekipa drogowców pracuje na ul. 1 Maja, gdzie remontowane są chodniki od Pl. Bychawskiego do ul. Kościelnej. Roboty nad ciągami pieszymi planowane są na ul. Grażyny oraz ul. Wileńskiej. Schody na ul. Chrobrego w kierunku Głębokiej także zostaną odnowione. Prace na ul. Wrocławskiej, gdzie wymieniane są chodniki i nawierzchnia, również są już na finiszu. Trwają też prace na ul. Jagiełły, ul. Łęczyńskiej oraz na parkingu przy ul. Biedronki. Natomiast na ul. Węglinek, ul. Sekutowicza, ul. Stary Gaj oraz ul. Firlejowskiej kładziona jest nowa nawierzchnia bitumiczna.

Mieszkańcy muszą przygotować się na dalsze utrudnienia, ponieważ w najbliższych tygodniach rozpoczną się kolejne prace. Asfalt zostanie położony na ul. Mineralnej, ul. Dereniowej, ul. Skrytej oraz na parkingu przy ul. Harnasie 10. Na ul. Glinianej, ul. Szwajcarskiej, ul. Sowińskiego i ul. Pogodnej nastąpi naprawa chodników. Zostanie też naprawiona nawierzchnia na ul. Sempołowskiej. Ponadto, miasto podpisało umowę na remont ul. Laskowej, a prace planowane są na przełomie lipca i sierpnia.

Po wakacjach nastąpi remont fragmentu ul. Kasprowicza, a także naprawa chodników na ul. Diamentowej, Kosmonautów i Elektrycznej, Dzieci Zamojszczyzny oraz Ćwiklińskiej. Ratusz zapowiada także remont schodów przy ul. Kosmowskiej oraz chodnika i schodów przy ul. Szwajcarskiej 5 i ul. Harnasie.

Jakie prace zostały już wykonane?

Przerwa wakacyjna już trwa, a pierwsze prace się rozpoczęły. Zakończono kładzenie nawierzchni bitumicznej, która pojawiła się na ul. Biskupińskiej, ul. Goździkowej, ul. Wyżynnej, ul. Słupian, ul. Krwawicza i Piątkowskiego. Zakończyły się także prace na ul. Niepodległości, gdzie wyremontowano powierzchnię zatok parkingowych i przystankowych.

Kolejnym etapem będzie kontynuacja prac na dalszym odcinku ul. Niepodległości, skupiając się na naprawach cząstkowych największych uszkodzeń. Na ul. Skalistej wymieniono już chodniki oraz nawierzchnię jezdni, a na ul. Wapiennej naprawiono sięgacz.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

W pobliżu Gubina funkcjonariusze SG zatrzymali Białorusinów przewożących nielegalnych migrantów (zielonagora.naszemiasto.pl)

PGE Polska Grupa Energetyczna wspiera Muzeum Narodowe w Gdańsku (dziennikbaltycki.pl)