w

PGE Polska Grupa Energetyczna wspiera Muzeum Narodowe w Gdańsku (dziennikbaltycki.pl)

PGE Polska Grupa Energetyczna podjęła mecenat nad Muzeum Narodowym w Gdańsku, rozpoczynając współpracę przy wydarzeniach organizowanych w muzeum i jego oddziałach. W podpisanej umowie wzięli udział wicepremier prof. Piotr Gliński, wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda, prezes PGE oraz dyrektor Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Współpraca PGE z Muzeum Narodowym w Gdańsku rozpoczęła się oficjalnie poprzez podpisanie dokumentu w obecności ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego, prezesa PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciecha Dąbrowskiego oraz dyrektora Muzeum Narodowego w Gdańsku Jacka Friedricha.

W trakcie swojego wystąpienia minister Gliński zaznaczył, że od pół roku Muzeum Narodowe w Gdańsku działa jako instytucja państwowa pod całkowitą opieką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wicepremier podkreślił, że taka decyzja pozwala na rozwijanie instytucji kultury, a polska polityka kulturalna jest obecnie wspierana wzmożonym budżetem.

Minister Gliński wyraził wdzięczność dla spółek Skarbu Państwa, które pełnią istotną rolę we wsparciu kultury. Podkreślił, że większe środki publiczne są przeznaczane na kulturę i powstało również wiele nowych instytucji kulturalnych.

Polska Grupa Energetyczna wspiera ponad 20 instytucji kulturalnych

PGE Polska Grupa Energetyczna jest jednym z głównych mecenasów kultury w Polsce. Wspiera 22 instytucje kulturalne, w tym Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Krakowie, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Narodowe w Lublinie, Muzeum Narodowe w Kielcach, a także 16 filharmonii i instytucji muzycznych.

PGE aktywnie angażuje się we wspieranie kultury, nie tylko poprzez mecenat, ale również zachęcając do obcowania ze sztuką i kulturą. Program “PGE Kulturalna Grupa Energetyczna” skupia się na wsparciu inicjatyw edukacyjnych, które mają na celu zapewnienie powszechnego dostępu do sztuki.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Liczne remonty na ulicach Lublina. Prace drogowe obejmują ponad 30 lokalizacji (kurierlubelski.pl)

Estakada Kwiatkowskiego w coraz gorszym stanie. Remont odkładany z powodu braku funduszy (dziennikbaltycki.pl)