w

KUL i UMCS podpisują list intencyjny na rzecz uchodźców (kurierlubelski.pl)

Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL) oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) podpisały w piątek (15 grudnia) list intencyjny o współpracy z Biurem Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców (UNHCR). Współpraca obejmuje także UMCS. Podczas podpisywania listu wyróżniono laureatów konkursu na najlepszą pracę dyplomową i doktorską z zakresu wysiedleń przymusowych oraz uchodźstwa.

Reprezentanci KUL i UMCS podpisali list intencyjny o współpracy z Biurem Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców (UNHCR) – doktor Beata Piskorska reprezentowała KUL, a prof. Zbigniew Pastuszak UMCS. KUL od lat angażuje się w pomoc uchodźcom, szczególnie widoczną w pomocy dla ukraińskich uchodźców po agresji rosyjskiej. Prof. Piskorska zaznaczyła, że Lublin może być wzorem w tej kwestii.

Zarówno KUL, jak i UMCS od ponad roku aktywnie wspierają uchodźców, oferując wsparcie materialne, psychologiczne i prawne. Współpracują również z UNHCR nad badaniami naukowymi związanymi z problematyką uchodźców. Marco Procaccini podkreślił rolę uczelni i UNHCR w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań.

Podpisanie listu stało się okazją do wyróżnienia laureatów konkursu na najlepsze prace dyplomowe i doktorskie o uchodźcach. Praca dr. Michała Dworskiego (KUL) o polskich misjach dyplomatycznych po II wojnie światowej zdobyła pierwsze miejsce w kategorii prac doktorskich. Wśród prac magisterskich pierwsze i drugie miejsce zajęły absolwentki psychologii KUL – Anna Frydrych i Wiktoria Oniszczuk.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Zielona Góra rozdaje mieszkańcom darmowe choinki naturalne (gazetalubuska.pl)

W Urzędzie Miejskim w Gdańsku zapalono świece chanukowe (www.gdansk.pl)