w

Kraków planuje wycinkę drzew przy ul. Kocmyrzowskiej. Prace rozpoczną się w najbliższy wtorek (gazetakrakowska.pl)

W najbliższy wtorek rano rozpocznie się wycinka drzew w związku z przebudową ul. Kocmyrzowskiej w Krakowie.

Na początek planowane jest wycięcie drzew po zachodniej stronie drogi – od skrzyżowania z ul. Poległych w Krzesławicach do ul. Jarzębiny, a także po wschodniej stronie drogi – na wysokości przystanku autobusowego Darwina.

Natomiast dzień później planowane jest wycięcie drzew po zachodniej stronie ul. Kocmyrzowskiej – od skrzyżowania z ul. Jarzębiny do nieruchomości Osiedle Na Wzgórzach 31a.

Z kolei od 25 września wycinki będą prowadzone po zachodniej stronie ul. Kocmyrzowskiej – od nieruchomości Osiedle Na Wzgórzach 31a do przystanku Wzgórza Krzesławickie.

W związku z wycinkami, które potrwają dwa tygodnie, wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 40 km/h. Informację tą można znaleźć na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad. Należy jednak zaznaczyć, że na stronie nie podano konkretnej liczby drzew przeznaczonych do wycinki. Według wcześniejszej analizy do wycinki zakwalifikowano ponad 460 drzew, ale ostateczna liczba może ulec zmniejszeniu.

Ulica Kocmyrzowska zostanie rozbudowana, dzięki czemu powstaną dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, obustronne zieleńce z drzewami i krzewami, chodniki oraz drogi dla rowerów. Ponadto, rozbudowana zostanie także linia tramwajowa. A na miejscu dotychczasowej pętli tramwajowej Wzgórza Krzesławickie powstanie pętla tramwajowo-autobusowa z terminalem pasażerskim. Przed rozpoczęciem prac konieczna też będzie przebudowa infrastruktury podziemnej oraz stworzenie zbiornika retencyjnego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

4 komentarze

W Katowicach powstaje Miejski Dom Kultury przy Osiedlu Witosa. Koszt inwestycji to 22 mln zł! (katowice.naszemiasto.pl)

Polska w finale mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn! Biało-czerwoni pokonali Serbię w półfinale 3:1 (www.gosc.pl)