w

W Katowicach powstaje Miejski Dom Kultury przy Osiedlu Witosa. Koszt inwestycji to 22 mln zł! (katowice.naszemiasto.pl)

Rozpoczęła się budowa Miejskiego Domu Kultury przy Osiedlu Witosa o wartości blisko 22 mln zł. Projekt obejmuje m.in. salę wielofunkcyjną, salę taneczno-ruchową, pracownię plastyczną, pracownię ceramiczną i system wystawienniczy. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Produkcyjne i Usługowe CONCRET Sp. z o. o. Sp. Komandytowa.

Pomysł na inwestycję narodził się podczas konsultacji z mieszkańcami i szybko zyskał poparcie ze względu na potrzeby kulturalne i rekreacyjne. Przetarg na realizację przyciągnął 15 oferentów, z czego 6 zmieściło się w budżecie. Ostatecznie koszty wyniosły niecałe 22 mln zł. Pierwszy etap realizacji projektu potrwa około 15 miesięcy.

Ważnym elementem będzie wielofunkcyjna sala na 200 miejsc, która posłuży koncertom i różnym wydarzeniom rozrywkowym. Co więcej, budynek zostanie wyposażony w pracownie i sale na warsztaty kulturalne i rekreacyjne. Zakończenie pierwszego etapu prac planowane jest na drugą połowę przyszłego roku.

Drugi etap obejmuje przestrzeń parkową z placem kulturalnym, sceną i ekranem do wydarzeń plenerowych, a także ścieżkami rowerowymi i ogrodami społecznymi.

Ponadto, w planach jest również Katowickie Centrum Edukacji Muzycznej „Dom Kilara” w Katowicach-Brynowie. Będzie to miejsce muzealne z eksponatami kompozytora Wojciecha Kilara oraz edukacyjną wystawą interaktywną. Aktualnie trwa przetarg na wykonawcę tej inwestycji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Sąd wydał orzeczenie w związku z kilkuletnim sporem o szlak na Gubałówkę (forsal.pl)

Kraków planuje wycinkę drzew przy ul. Kocmyrzowskiej. Prace rozpoczną się w najbliższy wtorek (gazetakrakowska.pl)