w

Kolejowa stacja-widmo na obrzeżach Katowic. Na nowym przystanku nie zatrzymują się żadne pociągi (www.polsatnews.pl)

Na obrzeżach Katowic znajduje się nowa stacja kolejowa, która przez okolicznych mieszkańców uważana jest za stację-widmo. Powodem jest fakt, że pod ten przystanek nie podjeżdżają żadne pociągi. Niemniej jednak Koleje Śląskie nie planują zmieniać tej sytuacji, ponieważ połączenie w tym miejscu nie byłoby efektywne.

Stacja-widmo znajduje się w lesie, z dala od zabudowań. Jednak problem tkwi w tym, że nie zatrzymują się tam żadne pociągi. Co prawda, Koleje Śląskie mają możliwość obsługi tego przystanku, ale nie zamierzają tego robić ze względów ekonomicznych.

Pomimo braku planów na użytkowanie tej stacji, mieszkańcy mają nadzieję, że w końcu zostanie uruchomiona. Jak dodają, w przeciwnym razie inwestycja ta jest tylko marnotrawstwem.

Warto zaznaczyć, że pojawiły się też plany dobudowania drugiego toru kolejowego, co umożliwi regularne kursy pociągów na południe Katowic.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

„Miś” z Zakopanego będzie przesłuchiwany w sądzie na wniosek Straży Miejskiej (www.eska.pl)

Kraków coraz bliżej budowy metra? Konserwator Zabytków wydał zgodę na inwestycję (www.money.pl)