w

Komisja Europejska przyznała Polsce rację w sporze z Niemcami w kwestii nielegalnego składowania odpadów (i.pl)

Komisja Europejska poparła Polskę, przyznając jej rację w sporze z Niemcami, który dotyczy nielegalnego składowania odpadów. Informacja ta została przekazana przez Annę Moskwę, minister klimatu i środowiska.

Polska domaga się od Niemiec, aby natychmiastowo usunęły nielegalnie pozostawione odpady na terenie Polski. Minister Moskwa podkreśla, że jeśli Niemcy nie spełnią tego żądania, Polska będzie zmuszona wystąpić z wnioskiem do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska, udostępniła na platformie X zrzut ekranu przedstawiający uzasadnioną opinię Komisji Europejskiej. Dokument ten wyraźnie wskazuje na naruszenie przez Niemcy obowiązku usunięcia nielegalnych odpadów z lokalizacji Tuplice w terminie 30 dni.

Sprawa nielegalnego składowania niemieckich odpadów w Polsce toczyła się od dłuższego czasu. Z tego względu w lipcu Polska złożyła skargę przed Komisją Europejską, w ramach której doniosła, że w latach 2015-2018 dostarczono łącznie 35 tysięcy ton nielegalnych odpadów w różnych regionach kraju, w tym w województwach: lubuskim, dolnośląskim, śląskim i wielkopolskim. To problematyczne składowanie odpadów z Niemiec objęło różne miejscowości, m.in. Gliwice, Babin, Sarbia, Sobolew, Stary Jawor oraz Tuplice.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Podjęto decyzję w sprawie policjantów, którzy zatrzymali posłankę KO, Kingę Gajewską (i.pl)

Groźny wypadek w pobliżu Milicza. Rozpędzona osobówka przygniotła mężczyznę do śmieciarki (gazetawroclawska.pl)