w

Kobiety bezdzietne z wyboru są dzisiaj największymi darmozjadami w społeczeństwie (nlad.pl)

Kobiety w Polsce, które dobrowolnie rezygnują z macierzyństwa, uważane są dzisiaj za największe darmozjady. Faktem jest, że w Polsce jest wiele kobiet, które mają problemy z płodnością. Jednak tutaj chodzi o te, które wolą usunąć swoje dziecko, niż zająć się jego wychowaniem.

Coraz więcej kobiet w Polsce świadomie decyduje się na życie bez dzieci. Według badań CBOS, liczba kobiet w wieku 18-45 lat, które nie planują potomstwa, wzrosła z 22% w 2017 roku do 42% w 2023 roku.

Kobiety w Polsce przechodzą na emeryturę wcześniej niż mężczyźni, co jest pozostałością po regulacjach powojennych. Dzisiaj regulacje te tracą sens, ponieważ wiele kobiet nie planuje posiadania dzieci ani nie chce wnuków.

Współczesne kobiety często postrzegają macierzyństwo jako kosztowną fanaberię, a nie konieczność ekonomiczną. Według nich wychowanie dziecka to dodatkowy wydatek, który w przyszłości rzadko się zwraca w postaci wsparcia i korzyści.

W dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet decyduje się na mniejszą liczbę potomstwa. Z kolei zmiany w systemie wsparcia prawdopodobnie mogłyby zachęcić do zwiększenia liczby urodzeń.

Ażeby poprawić demograficzną sytuację Polski, konieczne jest wprowadzenie przywilejów dla matek. Można to sfinansować poprzez redukcję przywilejów dla kobiet, które decydują się nie mieć dzieci, np. wyrównanie wieku emerytalnego, czy przymusowy pobór do wojska w przypadku konfliktu zbrojnego. Mogłoby to wspierać zarówno bezpieczeństwo, jak i kondycję ekonomiczną kraju.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Odwołano „Szalom na Szerokiej” w Krakowie. Organizatorzy boją się o bezpieczeństwo uczestników (cowkrakowie.pl)

Sześciolatka pogryziona przez trzy psy podczas przyjęcia komunijnego. Dziewczynka trafiła do szpitala (www.radio.bialystok.pl)