w

Kierowca stracił panowanie nad osobówką i dachował. Cztery osoby są ranne, w tym kobieta w ciąży (gazetalubuska.pl)

W środę, 30 sierpnia, doszło do kolizji samochodu osobowego marki Ford Fusion w pobliżu miejscowości Łaz (gm. Zabór). Kierowca stracił panowanie nad pojazdem na drodze krajowej nr 282, z racji czego zjechał z drogi i dachował.

Podczas podróży w kierunku Zaboru, jadąc od strony Droszkowa, mężczyzna kierujący Fordem Fusion stracił kontrolę nad pojazdem na łuku drogi. W efekcie samochód zaliczył dachowanie, a następnie zderzył się z drzewem. Po otrzymaniu zgłoszenia na miejscu pojawiły się służby ratunkowe – straż pożarna, policja oraz służby medyczne.

W samochodzie podróżowały cztery osoby, w tym kobieta w ciąży oraz chłopczyk. Aktualnie wiadomo, że chłopiec doznał złamanej ręki. Jak na tę chwilę nie podano więcej informacji na temat obrażeń uczestników wypadku. Wszystkie ranne osoby podróżujące autem zostały przewiezione do szpitala w celu udzielenia pomocy medycznej.

Prawdopodobny powód wypadku to nadmierna prędkość i śliska nawierzchnia drogi

Jak poinformowała podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, prawdopodobnie nadmierna prędkość i potencjalnie śliska nawierzchnia drogi były głównymi przyczynami tego wypadku. Miejscowy łuk drogi stanowi wyzwanie dla kierowców, dlatego zaleca się zdjęcie nogi z gazu, podróżując w tym rejonie.

Ruch na drodze nie był zablokowany, ponieważ uszkodzony samochód znajdował się na poboczu. Oględzinami miejsca wypadku i ustalaniem okoliczności zdarzenia zajmują się funkcjonariusze policji z Zielonej Góry.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Prezydent Andrzej Duda odsłania pomnik Bohaterów Stycznia '71 podczas 43. rocznicy porozumień sierpniowych w Szczecinie (gs24.pl)

Funkcjonariusze z lubelskiego CBZC zatrzymali cztery osoby podejrzane o sprzedaż treści pornograficznych z udziałem nieletnich (kurierlubelski.pl)